Bilişim Dünyası 01 TEMMUZ 2013 / 08:09

Müşterilerin istekleri yazıcılardan çıktı

HP özellikle mimarlık, mühendislik, inşaat ve tasarım profesyonellerine seslenen, yeni tasarıma sahip internet bağlantılı yazıcıları HP Designjet T920 ve  T1500 eYazıcı serilerinin Türkiye tanıtımını 21 Haziran’da Çırağan Palace Kempisnki İstanbul’da gerçekleşen etkinlikte yaptı. Geniş format baskıda yeniliklerin Mercury adı altında kullanıcılarla buluşacağını söyleyen HP Türkiye Designjet Satış Müdürü Çağlar Uysal, her iki modelin de mobil çalışmayı desteklediğine dikkat çekti. Uysal, “Sadece makine, mürekkep veya kağıt tek başına bir şey ifade etmiyor. Bunların düzgün biçimde biraraya gelmesi, anlamlı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar” dedi. AEC (mimari, mühendislik, inşaat sektörü) pazarındaki eğilimlerin bu çözüm yapısında pay sahibi olduğunu söyleyen Uysal, şöyle devam etti:
“Küresel ekonomik sıkıntılar ve mobilite bu yeniliklerin geliştirilmesinde itici güç oldu. 8 bin 190 dolardan satılacak T1500 ve 4 bin 600 dolar fiyatlı T920’nin tasarımları müşteri ile gerçekleşti. 28 farklı ülkeden müşterileri Barselona’da ideal Designjet’lerini tasarlamaları için biraraya getirdik. Beklentilerinin sağlam stand, önden kağıt yükleme imkanı, kağıt koruması, görünebilen baskı alanı, baskı istiflemesi ve gelişmiş ergonomik yapı olduğunu gördük. T1500 ile hedefimiz çok kullanıcılı şirketler. Çünkü burada sayfa başı maliyeti hesaplamayı sağlayan yazılımlar var. T920 ise küçük ofisler ve orta segment işletmeler için uygun.”
Sorulara da yanıt veren Uysal, Türkiye pazarında müşteriye erişimde, varolan müşterilerin önceki cihazlarında yenileme odaklı projelerinin olacağını, yeni müşterilere ise bu deneyimi anlatma amaçlı bilgilendirme yapacaklarını belirtti. İş ortaklarına, ürün değişiminde müşterilerine sunabilecekleri avantajları sağladıklarını söyleyen Uysal, “Yıl sonuna kadar 500’ün üzerinde satış yapmayı hedefliyoruz” dedi. Toplantıda Evyap Holding Donanım ve Altyapı Yöneticisi Ahmet Söyletir ve İçtaş İnşaat Bilgi İşlem Uzmanı Semih Turnaoğlu da eYazıcı serileriyle ilgili deneyimlerini paylaştılar.
Ekip çalışmasına ve paylaşıma uygunluk
Yeni seri; çalışma gruplarının verimli çalışma ortamlarına sahip olmaları ve iş takvimlerine yararlı baskı ön izlemeleri ve hem hızlı hem kaliteli sonuçlarla uyabilmeleri için tasarlandı. Kullanıcıların istedikleri anda bulutta yer alan projelerini görüntülemelerini ve bastırabilmelerini sağlayan yapı, farklı noktalardaki ekiplerin birbirleri ile çalışmalarını kolaylaştırıyor. HP Designjet eYazıcı portföyü Android ya da Apple işletim sistemli akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ya da eYazıcı dokunmatik ekranı üzerinden geniş formatlı belgelere erişme, belgeleri görüntüleme ve yazdırma imkânı sunan HP Designjet ePrint & Share özelliğine sahip.
ETİKETLER : Sayı:928

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics