Bilişim Dünyası 26 EKİM 2015 / 07:42

Nakivo uzmanlığını VMworld’de sergiledi

İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen VMworld Europe etkinliği birçok şirketin yeni ürünlerini katılımcılarla paylaştığı platform oldu. Bu şirketlerden biri de son dönemde hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan sanallaştırma ve bulut yedekleme yazılımları geliştiren Nakivo oldu.
Vmworld’ün katılımcı şirketler için hazırladığı fuar alanında sohbet ettiğimiz Nakivo CEO’su Bruce Talley ile Nakivo’nun son dönemdeki yeni teknolojileri ve etkinliğin katılımcılara sunduklarından söz ettik.
İlk etapta etkinliğin katılımcılara ve Nakivo’ya sunduklarından söz edebilir misiniz?
VMworld Europe, katılımcıların şirketlerle olan bağlarını kuvvetlendirmeleri ve ürünleri daha yakından tanımaları için oldukça iyi bir fırsat. Katılımcılar şirketlerin fuar alanlarındaki masalarına gelerek, yüz yüze ürünleri ve hizmetleri tanıma fırsatı yakalıyorlar. Bu duruma Nakivo açısından bakarsak da, benzer şeyleri söyleyebilirim. Fuar alanındaki masamıza gelen katılımcılarla birebir görüşerek, onları ürünlerimiz hakkında bilgilendirerek, sanallaştırma ve bulut konularında daha net bir fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra sektördeki diğer oyuncularla bir araya gelerek fikir alışverişi yapma imkanına sahip olarak, sektördeki gelişmelere çok daha iyi bir şekilde hakim olabiliyoruz.
Nakivo’nun yapısından ve sunduğu hizmetlerden söz edebilir misiniz?
VMware’in Elite Partner statüsündeki iş ortağı olan Nakivo, kurumlara ve şirketlere sanallaştırma ve bulut yedekleme konusunda hizmet ve çözümler sunuyor. 3 yıllık bir şirket olarak küresel çapta 8 bin müşterimiz bulunuyor. Müşterilerimize sunduğumuz çözümlerde fiyat, performans, verim dengesini oldukça iyi bir şekilde ayarlamaya gayret ediyoruz.
Bu doğrultuda en son ürünümüz olan ve fuar alanında tanıttığımız NAKIVO Backup & Replication v5.8’den bahsetmek gerek. Önceki sürümler ile karşılaştırdığımızda, müşterilere önemli ölçüde kolaylık sağlayan bir ürün olan Backup & Replication v5.8, özellikle giriş seviye NAS cihazlarıyla dahi uyumlu çalışabilmesiyle öne çıkıyor. 2 çekirdeğe ve 1 GB RAM’e sahip yapılarla bile oldukça hızlı çalışabilen uygulama, bu sayede kullanıcılara hızlı iş süreçleriyle, verimliliği bir arada sunuyor. İşin en ilgi çekici yanı ise az önce de bahsettiğim gibi hizmeti kullanan müşterilerin sistemlerini yenilemek zorunda olmamaları.
Yeni ürünümüz ile birlikte müşterilerimize ve Nakivo’ya pazarda yepyeni fırsatlar doğacak. Western Digital NAS cihazlarını, en ufak performans kaybı olmadan Vmware yedekleme cihazlarına dönüştürebilecekler.
Nakivo’nun Türkiye pazarına olan bakışından söz edebilir misiniz?
Daha önce de belirttiğim gibi 2012 yılında beri faaliyet gösteriyoruz. Türkiye ve Avrupa pazarına olan ilgimiz ise 2013 yılına dayanıyor. 2013 yılında Türkiye’ye ilk çözümümüzü ulaştırmış, daha sonra Antalya’da bir ofis açarak bu yöredeki otellere çözümlerimizi sunmuştuk.
Yeni dönemde de Türkiye’ye yatırım yapma planlarımız dahilinde yer alıyor. Hali hazırda ofis açma konusunda düşünme aşamasında olsak da, Türkiye’deki önemli potansiyeli göz önüne aldığımızda yatırım yapmamak için hiçbir sebep göremiyoruz. Bu konuda bekleyip, görmek de fayda var.
Türkiye’yi bir tarafa alırsak, gelecek süreçte küresel çaptaki müşterilerimizi göz önüne alarak Afrika’dan Avrupa’ya önemli planlarımız olduğunu ekleyebilirim.
 
ETİKETLER : 1043

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics