Bilişim Dünyası 12 AĞUSTOS 2012 / 15:28

Natica IT Consulting’den üçüncü buluşma

İstanbul’da Natica IT Consulting’in 28 Mart, 8 Mayıs’tan sonra 11 Temmuz’da üçüncüsünü düzenlediği “Talep Tahminleme ve Planlama“ konulu buluşmada sektörlerinde önde gelen şirketlerin temsilcileri, akademisyenler ve danışmanlar bir araya geldi.
Lojistik Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Tanyaş “Tedarik Zinciri ve Talep Tahminleme”, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Gökhan Özertan da “Pazardaki Stratejik Değişkenler” konularına değinildi. Oracle Demantra Talep Planlama ve Tahminleme Çözümü’nü, proje deneyimlerini ve alınan sonuçları katılımcılara aktaran Natica danışmanları özetle, günümüzde işletmelerin operasyonel etkinliğinin rekabetçi ortamda üstünlük sağlamalarına yeterli gelmediğinin, sürekli değişen pazar koşullarıyla karşı karşıya kalan işletmelerin bu nedenle sürekli pazar ile ilgili öngörülerde bulunması gerektiğinin ancak bunun için insan eliyle yapılabilecek bir gelecek öngörüsü veya pazar tahminlemesi oldukça yüzeysel kalabileceğini vurguladılar.
ETİKETLER : Sayı:884

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN