Bilişim Dünyası 20 EYLÜL 2013 / 17:06

NBA sokaktan mobile her yerde

Avea, NBA’in resmi ortağı olarak sponsorluğunu üstlendiği, dünya genelinde ABD dışında 14 ülkede düzenlenen NBA 3X Tour ile sokak basketbolu heyecanını Türkiye’ye taşıdı.


Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, “NBA ile işbirliğimizi  mobil ortamdan internete, sosyal medyadan sokağa hayatın her alanına taşıdık. NBA 3X macerasını, Türkiye’nin birçok farklı şehrine taşımayı planlıyoruz” dedi. İstanbul Caddebostan sahilinde 127 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek turnuvanın  son etabına, NBA tarihinin en kısa boylu efsanevi oyuncusu Muggsy Bogues da katılacak.

Türkiye'den 100bin takipçi
Bölge ve ülkeye göre oluşturulmuş 12 özel internet sitesinden biri olarak Türkçe bir içerikle düzenlenen NBA web sitesinin yayına geçmesiyle kısa sürede NBA Türkiye’nin takipçi sayısının 100 bini geçerek bölgesel bir rekora imza attı. Türkçe NBA web sitesinin 1 yılda 2.5 milyon tekil kullanıcıya ulaştığını, bunun da işbirliğinin ilk yılı için beklediklerinin çok üzerinde bir sayı olduğunu belirtti.

Türkiye'nin ilk resmi NBA uygulaması

İmzamızı attığımız her çalışmada olduğu gibi, NBA ile iş ortaklığımızda da Türkiye’de basketbol ve basketbolseverler adına da yeni mottomuza uygun olarak ‘Hayat’ı değiştirmeyi amaçladık” dedi.

NBA işbirliklerini mobile taşıyarak, Türkiye’nin resmi ilk NBA uygulamasını da geliştirdiklerini belirten Ertürk; “Tamamı Türkçe olan güncel NBA içeriklerine artık akıllı telefonlarımızdan rahatça ulaşabiliyor ve NBA’in en heyecan verici videolarını seyredebiliyoruz. Avea NBA uygulamamız basketbol severlerden çok büyük ilgi görüyor. Uygulama bir yılı dolmadan 50 binden fazla indirildi” dedi.

Avealılar NBA coşkusunu yerinde yaşıyor
Geçen 1 yıllık süreçte işbirliğini sadece dijital ortamda ve cep uygulamaları ile sınırlı bırakmadıklarının altını çizen Ertürk, “Düzenlediğimiz kampanyalarla Avealı basketbolseverlere, NBA coşkusunu yerinde yaşatmak üzere, play-off'lara, NBA All-Star maçlarına, Avrupa ve ABD'de oynanacak NBA maçlarına katılabilme şansı sunuyoruz. 2013 yılında Houston’da gerçekleştirilen NBA All-Star’a Avrupa’dan katılan 2 ülkeden biri olduk' dedi.
ETİKETLER : Avea internet NBA