Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:40

Nedense bu an bize hep uzak bir gelecek gibi görünürdü

Bazen belli konularda ciddi bir birikiminiz olduğunu düşündüğünüz zamanlarda bile, bu birikimi sorguladığınız ve kendinizi yeni baştan başlamak zorunda hissettiğiniz bir ana denk gelirsiniz.

Levent Daşkıran

BThaber Yazı İşleri Müdürü

BThaber’de ilk çalışmaya başladığım dönemlerde hissettiğim de yaklaşık olarak buydu. Yıllarca teknolojinin bireysel yönüne eğilmiş ve bu alanda binlerce sayfa içerik ortaya koymuş deneyimli bir editör olmama rağmen, yıllardır yazdığım kavramların büyük ölçekteki etkilerinin yeni ve bambaşka bir dünyaya kucak açtığını ilk kez BThaber ile bu kadar yakından görme şansım oldu. Teknolojinin bireysel tarafından sıyrılarak kurumsal ölçeğe odaklanmak, her gün sokaklarında dolaştığınız, parklarında oturduğunuz, kedisini sevip havasını kokladığınız bir şehre yükselip gökyüzünden bakmak gibiydi. BThaber ve ekibiyle yollarımızın kesiştiği süre boyunca kazandığım yepyeni bakış açıları ve beraberinde getirdiği dostluklar, hayatımda paha biçilemez değerler olarak yerini çoktan aldı.

BThaber’de çalıştığım dönemlerde zaman zaman 1.000 sayının ne zaman yayınlanacağı ve içeriğinin ne olacağı konusu açılırdı. Nedense bu an bize hep uzak bir gelecek gibi görünürdü. Oysa ne kadar da yakınmış. Bugün ben de 20 yıllık yayın hayatının 5 yılına emek verdiğim BThaber’in 1.000 sayısına ulaşmasının mutluluğunu yaşıyorum.

1.000 sayıdır Türkiye’nin bilişim tarihine damga vuran bu değerli yayının hayata geçmesinde ve bugünlere ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkürler ve tebrikler.

 

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics