Bilişim Dünyası 23 OCAK 2013 / 15:44

NetApp en iyi şirketler arasındaFortune Dergisi’nin geleneksel olarak yaptığı “Çalışmak için En İyi 100 İşyeri” sıralamasında NetApp, son beş yılda olduğu gibi bu yıl da ilk 10 şirket arasında yer alarak başarısını sürdürdü.

Dünyanın önde gelen veri depolama şirketlerinden , Fortune Dergisi’nin 2013 yılı "Çalışmak için En İyi 100 İşyeri" sıralamasında 6. sırada yer aldı. Böylelikle NetApp, art arda beşinci kez ilk 10 işyeri arasında yer alırken, yine art arda yedinci kez en iyi 15 işyeri arasında kendine sağlam bir yer edinmiş oldu.

İşin sırrı: Güçlü çalışan memnuniyeti ve sadık müşteriler...

Bağımsız bir kuruluş olan, Great Place To Work Institute (Çalışmak İçin En İyi İşyeri Enstitüsü) işbirliği ile yapılan araştırma, dünya genelinde 45 ülkede faaliyet gösteren şirketler dahil edilerek yapıldı. 277 binden fazla çalışanın sorulara cevap verdiği ankette, şirketlerin; yönetiminin güvenilirliği, iş memnuniyeti ve çalışanlar arasındaki uyumla işbirliği konusundaki yaklaşımlarına ilişkin sorular yöneltildi. Araştırma şirketine göre, çalışan sirkülasyonunun azlığı, başarıyla sonuçlanan inovasyonlar, daha yüksek verimlilik, daha yüksek çalışan memnuniyeti ve hepsinden önemlisi sadık müşteriler, çalışmak için çok iyi bir işyeri yaratmanın temel unsurları.

NetApp’ın çalışanlara ilham veren bir kültürü var

Rapor sonuçlarına göre, NetApp'ın bir kez daha çalışmak için en iyi işyerleri arasında yer almasının bekledikleri bir sonuç olduğuna değinen NetApp Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Tom Georgens bu başarının, inovasyonun güçlendiği bir ortamı yaratacak bir şevk ve enerjiyle görevlerini sürdüren tüm çalışanları sayesinde geldiğini söyledi ve ekledi; “En iyi takımın oluşturulması ve çalışanlarımıza ilham veren bir kültürün yaratılması NetApp'in ticari stratejisinin temel unsurudur ve şirketimiz, müşterilerimiz ile ortaklarımız için başarının sürdürülmesine doğrudan katkı sağlamaktadır. NetApp olarak müşterilerine olağanüstü bir müşteri deneyimi sunan, alanında en etkin ortaklıkları kuran, pazara liderlik eden ürün ve teknolojileri sunan bir şirket olmaya devam edeceğiz."

NetApp, inovasyon konusundaki kararlı tutumuyla bugün, Fortune 100 listesinin yüzde 96'sına veri depolama alanında hizmet veriyor. NetApp Data ONTAPyazılımı ise dünyanın 1 numaralı veri depolama işletim sistemi. NetApp ABD’nin yanı sıra dünya genelinde 11 farklı ülkede Çalışmak İçin En İyi 10 İşyeri arasında yer alıyor.

“Türkiye’ye ofisimizde de aynı standartları benimsiyoruz.”

NetApp’ın, Türkiye çalışma standartlarını da aynı ruhla tasarladıklarını ve önümüzdeki dönemde bu konuda yeni adımlar atılacağını belirten NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı, şunları söyledi: “NetApp olarak, 2004 yılından bu yana Türkiye ofisimizle faaliyet gösteriyoruz. Türkiye veri depolama pazarında varlığını her geçen yıl daha da güçlendirirken, alanının en uzman ve yetkin isimlerinden oluşan kadromuzla büyümeye, genişlemeye devam ediyoruz. Bundan 9 yıl önce 2 kişi olarak başladığımız yolculuğumuzda bugün 18 kişiye ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Çalışanlarımız; Türkiye pazarındaki marka bilinirliğimiz, farklılaşmamız ve müşterilerimizin memnuniyetinin devamı için hayati bir rol oynuyor. Bundan sonra da başarılı projelerde NetApp ismini duymaya devam edeceğinden eminiz”

 

 
ETİKETLER : NetApp

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics