Bilişim Dünyası 13 ARALIK 2013 / 14:23

NetApp Flash ürün grubunu tanıttı

NetApp, yeni Flash çözümlerini tanıttı. Performans ve hız odaklı hibrit Flash ürün grubunun yeni üyeleri, kurumsal depolama sistemlerinde işletmelerin boyutuna ve farklı iş yüklerine göre ölçeklenebiliyor, operasyonel giderleri en aza indirgiyor. NetApp’in piyasaya sürdüğü EF all-flash array ve E serisinin yeni ve geliştirilmiş donanım platformları, veri hassas uygulamaların her türlü performans gereksinimlerini en üst düzeyde karşılamak üzere tasarlandı.

NetApp'in yeni ürünlerinden NetApp® EF550 all-flash array, veritabanı, web hizmetleri, sanal masaüstü altyapısı (VDI) ve iş açısından kritik roller üstlenen diğer uygulamaları hızlandırarak, gecikmeye duyarlı veriler için yüksek performans ve kurumsal güvenilirlik sağlıyor. NetApp E2700 SAN array de, küçük ve orta ölçekli işletmelerin şubeleri ve uzak lokasyonlardaki ofisleri için en uygun fiyat ve performans seçeneğini sunuyor. Güncellenen NetApp E5500 SAN array ise, yoğun veri iş yükleri için performans ve birimsel esneklik sağlıyor.

Maliyetler azalıyor, güvenilir yapı oluşuyor

NetApp EF550, iş süreçlerinden daha hızlı sonuçlar alınmasını sağlayarak ve müşteri deneyimini iyileştirerek operasyonların kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlayan güvenilir bir platform. EF550, işletmelerin kar, verimlilik ve müşteri memnuniyetini sürekli kılmada etkili olan gecikmeye duyarlı veritabanı, VDI ve web hizmetleri gibi temel uygulamaları hızlandırmak amacıyla, tutarlı, öngörülebilir ve milisaniyenin altında yanıt süresi sunuyor. EF550'nin ölçeklenebilir mimarisi, düşük gecikmeli performans sayesinde veriye daha fazla erişim sağlarken, uzaktan veri kopyalama özelliği de kritik uygulamaların uzak bir konumda korunmasına yardımcı oluyor. Aşırı yetkilendirmenin ortadan kalkması nedeniyle operasyonel maliyetleri de büyük ölçüde azaltan EF550, tek başına tam donanımlı, geleneksel iki döner sürücüye eşdeğer bir performansa sahip. Bu da fiziksel alan, enerji ve soğutma gereksinimlerini azaltarak işletmelere maliyet tasarrufu sağlıyor.

NetApp E-Serisi, Dinamik Disk Havuzları, SSD Önbelleği ile Akıllı Önbellek Katmanlandırma, NetApp AutoSupport aracı, basit bir dizilim üzerinde uzaktan kopyalama ve 12G SAS’ın son sürümünde yenilikler içeriyor. E-Serisi NetApp’in blok temelli, optimize performans ile çalışan depolama portföyünün bir parçası. Tasarımı nedeniyle kolaylıkla ölçeklendirilebilen E-serisi, yüzde 99.999 güvenirliğe ve her daim yüksek performansa gereksinim duyan iş yükleri için geliştirildi.

İş süreçlerinde verimlilik için Flash sistemler

E2700, basit ve esnek yönetim özelliği sayesinde, depolama işlemlerini yürütürken aynı zamanda BT çalışanlarının katma değer yaratmalarına yardımcı oluyor. BT departmanları, mevcut uygulamaları yeniden yapılandırmaya ihtiyaç duymadan, işletmelerinin büyümesiyle doğru orantılı olarak depolama kapasitelerini artırabiliyor. E2700, 12G SAS’ın devreye girmesiyle birlikte, fiyat/performans değeri üzerinden uygulama performansını çok büyük ölçüde hızlandırıyor. Kesintisiz uygulama entegrasyonu sayesinde sürdürülebilen kesintisiz operasyonlar, fiber kanal (FC), Internet Küçük Bilgisayar Sistemi Arabirimi (iSCSI) ve SAS desteği ile herhangi bir uygulama ortamının ihtiyaçlarına cevap verecek düzeydedir.

E5500 ise, performans verimliliğiyle ön plana çıkıyor. SAS ve IB’nin yanı sıra, SANtricity veri kopyalama özellikleri ve 10G İSCSI, 16G FC esnek arayüz seçenekleri sayesinde, kurumsal veri koruma süreçlerini bir adım ileri taşıyor. NetApp AutoSupport ile işletmeler, proaktif operasyonlar için kurumsal denetleme ve kurulu sistem analitiğini kullanabiliyorlar. E5500, veriye duyarlı depolama ortamlarında sistem başına 1.5PB’ye kadar ölçeklenebiliyor.

NetApp, sektördeki en geniş ve en bütünlüklü flash portföyünü sunarak bilgi işlem, ağ ve depolama yığınlarındaki flash temelli sistemlerin değerini ve iş süreçlerinin verimliliğini artırıyor. Aynı zamanda işletmeler için son derece kritik olan uygulama performanslarını da hızlandırıyor. NetApp, her iş yükünün birbirinden farklı olduğu gerçeğinden hareketle müşterilerinin kendilerine en uygun seçeneği belirleyebilmesi için pazara hibrit ve all-flash array çözümlerini içeren kapsamlı bir ürün grubu sunuyor. NetApp, bugüne kadar dünyanın farklı bölgelerine 60 PB’nin üzerinde flash depolama çözümü sunmuş durumda.
ETİKETLER : NetApp

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics