Bilişim Dünyası 25 KASIM 2009 / 16:33

NetApp'ın İçinden

Geçen yıl Avrupa Kıtası’nda ilk kez Prag’da düzenlenen NetApp Insight toplantılarının ikincisi bu yıl Yunanistan’ın başkenti Atina’da 16-18 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Bu yıl 49 ülkeden 1145 katılımcıyla gerçekleştirilen toplantıya 462 mühendis ve 683 NetApp iş ortağı katıldı. NetApp Insight’ın Amerika ayağı ise geçtiğimiz hafta Phoenix’te 50’den fazla ülkeden 2 binden fazla katılımcı ile yapılmıştı.
NetApp Saha Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob Salmon, NetApp Global İş Ortağı Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Julie Parrish ve NetApp Uzman Başkan Yardımcısı ve TESO Genel Müdürü Rich Clifton’ın konuşmalarıyla katıldığı açılış gününde, NetApp’ın 2010 finansal yılı hedefleri ve stratejileri katılımcılarla paylaşıldı.

Üç ana hedef
Depolama alanındaki en önemli oyunculardan birisi olan NetApp’ın yetkilileri, 2010 yılı hedefleri olarak üç başlık üzerinde durdular: Pazar payını artırmak, yöntemleri değiştirmek (diversify pathways) ve verimliliği yürütmek (drive efficiency).
Önümüzdeki dönemin de bir resmini çizen konuşmacılar, veri merkezi tasarımlarının evrime uğradığını, bulut bilgi işlemin gittikçe daha önemli hale geleceğini ve satın alma yollarının değişim göstereceğini vurguladılar. Gelecek 10 yılda dış bulutların gittikçe daha büyük hale geleceği, veri silolarının birer menkul kıymete dönüşeceği ve sanal altyapıların gittikçe daha büyük hale geleceğinin de anlatıldığı etkinlikte NetApp’ın iş ortaklarına verdiği önemin altı çizildi. Basın için düzenlenen özel yuvarlak masa toplantısında konuşan NetApp Uzman Başkan Yardımcısı ve EMEA Genel Müdürü Andreas König ise NetApp’ın iş ortaklarına kendi kadrolarına nasıl davranıyorsa, o şekilde davrandığını belirtirken EMEA bölgesinin OEM de dahil olmak üzere NetApp’ın tüm gelirlerinin yüzde 33’lük bir bölümünü oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

EMEA Bölgesi’nde yeni yapılanma
NetApp EMEA Genel Müdürü Andreas König, bölgede yeni bir yapılanmaya geçtiklerini de aktardı. Daha olgun pazarlar olarak gözüken Fransa, Almanya ve İngiltere’nin tek bir satış organizasyonu altında toplandığını belirten König, aynı zamanda gelişen pazarların da Doğu Avrupa, Rusya ve Afrika olarak yeniden tanımlandığını söyledi. König, NetApp’ın 2012 yılında EMEA bölgesinde lider olmayı hedeflediğinin de altını çizdi.

netapp2Orta boy şirketlere özel inisiyatif
NetApp Global İş Ortağı Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Julie Parrish ise özellikle yeni duyurdukları MSE (Middle Size Enterprise – Orta Boy Kurumlar) inisiyatifi hakkında bilgi verdi. Çalışan sayısı 100 ile 1000 arasında değişen kurumları bu grupta değerlendirdiklerini belirten Parrish, bu yeni girişimle beraber, özellikle bu grupta kalan şirketlere yönelik ürün ve çözümler duyurduklarını söyledi. MSE inisiyatifi kapsamında iş ortaklarına özel destekler sunacaklarının da altını çizen Parrish, özellikle bulut çözümlerinde doğrudan pazara sunulacak modeller geliştirdiklerini vurguladı. Parrish, iş ortaklarına: “Her şeyin bir araya geldiği kesişim noktasında oturuyorsunuz” şeklinde seslendi.
ETİKETLER : Sayı:746

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics