Bilişim Dünyası 11 ŞUBAT 2015 / 13:33

NetApp'tan iki önemli yenilik

Veri depolama ve yönetimi alanında faaliyet gösteren NetApp, yeni EF560 All-Flash array çözümünü piyasaya sürdü. Kurumsal veritabanı ve analitik uygulamalar için kritik öneme sahip sınırsız ve kesintisiz gecikme süresi, bant genişliği ve IOPS gibi geliştirilmiş özellikler sunan EF560, kurumların depolama performansını artırmak için tasarlandı. Yeni NetApp çözümü, bir saniyenin altındaki ortalama tepki süresiyle (0.54$/SPC-1 IOPS) son SPC-1 raporunda tüm All-Flash array sistemler arasında fiyat-performans kıyaslamasında sınıfının en iyisi olarak onaylandı.

Temel iş uygulamalarını düzenleyen veritabanı, analitik ve OLTP gibi uygulamalar, müşteriye en kısa sürede geri dönüş yapabilmek, işlemeye uygun sonuçları daha hızlı elde edebilmek ve doğru kararlar alabilmek için hem kesintisiz performans hem de tutarlı tepki süreleri gerektiriyor. NetApp EF560, bir milisaniyenin altındaki ortalama tepki süresiyle (0.93 milisaniye) 245,011.76 SPC-1 IOPS’a çıkarak SPC-1 fiyat-performans değerinin en üst seviyesine ulaşıyor. Daha etkileyici olan ise, belirtilen SPC-1 yüklerinin yüzde 50 seviyelerinde, 0.34 milisaniye tepki sürelerinde 122,491.97 SPC-1 IOPS değerlerini sağlayabilmesi.

Performans ve güvenlik artıyor

EF560’ın melez yapılandırmaları sırasında hem SSD hem de geleneksel disk sürücüleri kullanarak Flash optimizasyonlarını güçlendiren yeni E5600 Hibrid array de, NetApp’ın piyasaya sürdüğü bir başka ürün. Hibrid E5600 depolama altyapısı, veri ambarı, e-posta ve yedekleme gibi kapasite yoğunluğu olan SAN uygulamaları için kullanıcılara daha fazla performans ve güvenilirlik sunuyor.

E5600, e-posta, SharePoint, HPC, OLAP, veri ambarı ve video gibi kapasite yoğunluğu olan uygulamalar için düşük maliyetli yüksek performans sunan ve hem Flash hem de disk desteği veren NetApp E-Serisi’nin en yeni hibrid üyesi. E5600, kesintisiz bir şekilde petabyte seviyelerine ölçeklenebilme kabiliyetiyle öne çıkıyor.

 

 
ETİKETLER : NetApp