Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2012 / 16:06

NetApp Türkiye’nin iş ortakları Dublin’deydi

NetApp ve iş ortaklarından binlerce katılımcıyla her yıl 3 kıtada birden düzenlenen NetApp Insight Konferansı'nın Avrupa ayağı bu yıl Dublin’de gerçekleştirildi. Yılın en önemli veri depolama etkinlikleri arasında kabul edilen NetApp Insight süresince katılımcılar, NetApp’ın mevcut ve gelecekteki inovasyonları hakkında bilgilendirilerek, ürün ve mühendislik uzmanlarıyla iletişim olanağı buldu.

Uzmanlık seviyesine göre sınıflandırılan 200’den fazla paralel oturumla,  teknik  konular ve uygulamalı laboratuvar çalışmaları ile katılımcılara endüstri araçları ile yenilikçi fikirleri tanıma imkanı sağlandı. Çözüm alanları, örnek çalışmalar, uygulama önerileri, araç ve teknolojik yeniliklere yer verildi.

Katılımcılar NetApp ürünlerinde yapılacak geliştirmelere, gelecek nesil çözümlere ilişkin bilgilere ulaşırken, satış, dağıtım ve sistem bütünleştirme ile ilgili iş ortaklarına özel oturumlara da yer verildi. Bu etkinlikte NetApp’ın Türkiye iş ortakları, satış öncesi ve satış sonrası sistem mühendisleri ile profesyonel hizmetler danışmanlarından oluşan geniş bir katılımla temsil edildi.

Etkinliğinin odak konusu, “akıllı”, “sürekli” ve “sınırsız” veri yönetimi yaklaşımıyla “Çevik Veri Altyapısı” oldu. Etkinlikte üzerinde önemle durulan diğer bir konu da veri depolama, sunucu ve ağ bileşenlerini içeren NetApp FlexPod çözümü oldu. Cisco ve NetApp tarafından 2010 yılının sonunda duyurulan FlexPod çözümü ilk yılında 20 ülkede 176 ünite satışı yakalamıştı. NetApp Çözümler ve İş Ortakları Direktörü John Rollason, etkinlikte gerçekleştirdiği sunumda FlexPod ile bu yıl 35 ülkede 1600’ün üzerinde bir müşteriye ulaşarak yüzde bine yakın bir büyüme elde edildiğini kaydetti.

Etkinlik süresince katılımcılara NetApp University sınavlarına ücretsiz katılım imkanı sağlandı. NetApp Türkiye iş ortakları da bu sınavlarla NetApp ürün ve çözümlerindeki yetkinliklerini sertifikalandırdılar.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics