Bilişim Dünyası 12 EYLÜL 2013 / 17:10

Netaş’tan KOBİ’lere ‘Netaş Dinamik’

Netaş, Microsoft’un ERP çözümü Dynamics NAV’ı, Türk mevzuatlarına uygun bir şekilde yerelleştirerek, “Netaş Dinamik” adıyla KOBİ’lerin hizmetine sundu. Netaş Dinamik’in tanıtımı, İstanbul’da gerçekleştirilen bir toplantıyla iş ortakları, müşteriler ve kamuoyuna tanıtıldı. 

KOBİ’lere iş süreçlerinde verimliliği artırıcı katma değerli çözümler geliştirme amacıyla yola çıkan Netaş, yeni ERP çözümü Netaş Dinamik ile kısa vadede ERP pazarının önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.Netaş Dinamik çözümünün tanıtım toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Kurumsal İş Çözümler Grubu Yöneticisi Arzu Türker Yılmaz, Netaş ile birlikte iki yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıkardıkları Netaş Dinamik ile ilgili şu detayları paylaştı: “Türkiye’de 2.5 milyon KOBİ bulunuyor ve bunların 1.5 milyondan fazlası Anadolu’da yer alıyor. İzmir bölgesinde Netsis’i bir kenara koyduğumuzda ERP hizmeti veren şirketler genellikle Marmara Bölgesi’nde konuşlanmış durumda. Anadolu’daki KOBİ’lere verilen ERP hizmeti yetersiz kalıyor. Netaş Dinamikle özellikle Anadolu’daki KOBİ’lerin ERP hizmetini paket olarak alabilecekler. Hedefimiz Netaş Dinamikle KOBİ’lere ERP ile ilgili pratik çözümler sağlayarak ihtiyaçlarını karşılamak.”

 

Netaş Dinamik ile hızlı kurulum

Netaş ERP Bölüm Müdürü Seda Çelikkanat da, “ERP olmadan KOBİ’lere sunulan çözüm paketleri eksik kalmış oluyor. Sunduğumuz hazır çözüm paketleri ile kurulum süresi de azalıyor. Netaş Dinamik’in esnek ve ölçeklenebilir olması sayesinde mevcut duruma göre adapte edilebiliyor. Örneğin ürünü aldıktan sonra kullanıcı sayınız artarsa ürüne fonksiyonlar ekleyerek geliştirebilirsiniz. Dynamics NAV’ı mevzuata ve kurumun kullanım alışkanlıkları dikkate alınarak yerelleştirildi.”

Çelikkanat, şunları ekledi: “Oluşturduğumuz güçlü satış kanalı, ürünün satışının yanında kurulumunu ve satış sonrası servis hizmetlerini de yürütecek. Kolay kurulum ve kullanım için standartlaştırılmış olan çözümümüz Netaş Dinamik ile KOBİ ERP pazarının büyümesinin 2.5 katı daha büyük bir hızla büyüyeceğimizi öngörüyoruz.  Bu hedeflere 2 yıl içinde Türkiye’nin tüm illerine yayılacak bir satış ağı ile kurmayı hedefliyoruz.”

Netaş Dinamik KOBİ’lere farklı çözüm paketleri sunuyor

 Türkiye’de KOBİ’lerde ERP kullanımı, hala istenilen düzeyin çok altında bulunuyor.

Netaş Dinamik çözümünün en önemli özelliklerinden birini dinamik bir ürün olması oluşturuyor. ERP’nin gerektirdiği veri bütünlüğünü, iş yapış biçiminin esnekliği ile dengeleyebilen bir çözüm olan Netaş Dinamik, Netaş’ın sunduğu sektöre ve kullanım özelliklerine uygun çözüm paketleriyle çok kısa sürede ve uygun proje maliyetleri ile müşteriye ulaşabiliyor.

Yeni ERP çözümü ilk aşamada, Netaş Dinamik Ticaret, Netaş Dinamik Servis, Netaş Dinamik Montaj Tipi Üretim ve Netaş Dinamik Üretim paketleriyle KOBİ’lerle buluşacak. Bu paketlerin üzerine geliştirilen sektörel çözümler firmaların sektör bazlı ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Muhasebeden stok yönetimine, CRM’den üretime tüm işletme fonksiyonlarının bütünleştirmesini kolaylaştırıyor. Tüm birimlerin tek bir sistem üzerinde çalışması sayesinde, aynı verilerin tekrar girilmesi engelleniyor. Farklı birimler ve çalışanlar arasında bilgi alışverişi sağlanarak sistem güncel, tutarlı ve anlaşılır hale geliyor.

 
ETİKETLER : Netaş Netaş Dinamik