Bilişim Dünyası 06 KASIM 2016 / 16:12

Netaş, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Netaş, Borsa İstanbul’un (BİST) sorumlu yatırımlar konusunda bir platform oluşturmak amacıyla oluşturduğu Sürdürülebilirlik Endeksi'ne dâhil edildi ve endeksteki tek sistem entegratörü oldu. Endeks; şirketlerin kurumsal şeffaflık, hesap verebilirlik ve sürdürülebilirlik konularındaki başarısını uluslararası sürdürülebilirlik kriterlerine göre değerlemeye tabi tutuyor. BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Borsa İstanbul'da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketler dâhil olabiliyor. Bu şartları yerine getiren kurumlar “kamuya açık” bilgileri üzerinden çevre, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, yönetim kurulunun yapısı, rüşvetle mücadele, insan hakları, tedarik zinciri, sağlık ve güvenlik alanlarındaki politika ve faaliyetlerine göre değerlendiriliyor. Netaş CEO’su C.Müjdat Altay, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Türkiye’nin bir numaralı sistem entegratörü ve köklü Ar-Ge merkezine sahip şirket olarak, bu anlayışımızın doğrultusunda 2015 yılında Türkiye’de ilk kez uygulanan Şifa Ormanı projesini Gaziköy’de 10 hektarlık alanda hayata geçirdik. Projeyle orman köylülerinin orman temelli üretimlerini desteklemeyi hedefliyoruz. Ekolojik dengenin korunmasının enerjinin ve hammaddenin daha verimli kullanılması ile mümkün olacağına inanıyor, faaliyetlerimizde yasal uygulamalara ve standartlara uyarak diğer sosyal paydaşlarımızın da bu çalışmaların içinde bulunmasını sağlıyor, bu konudaki oluşumları destekliyoruz. Borsada işlem gören şirketler arasında, güvenilir ve çevreye saygılı varlığımızı güçlendirerek sürdüreceğiz.” 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN