Bilişim Dünyası 01 OCAK 2017 / 10:13

Netaş, Celtic Plus Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na seçildi

Netaş, yönetim kurulunda bulunduğu Avrupa Birliği EUREKA bünyesinde faaliyet gösteren ve 500’den fazla üyesi bulunan Telekomünikasyon ve Bilişim (Telecommunication and ICT) kümesi Celtic-Plus’ta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi. Böylece Netaş, uçtan uca telekomünikasyon çözümleri araştırma alanında faaliyet gösteren ve Ar-Ge projelerine destek veren Celtic-Plus’ta daha fazla söz sahibi olacak. Celtic Plus Yönetim Kurulu Üyeleri arasında Alcatel-Group, Atos, British Telecom-BT, Deutche Telecom-DT, Ericsson Group, Gemalto, iMinds, Indra, Italtel, RAD, Siemens, Telefonica Group, Thales, Turkcell, Türk Telekom gibi teknoloji firmaları bulunuyor.
Pazar odaklı, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçleri kapsayan Ar-Ge projelerini destekleme hedefiyle AB bünyesinde kurulan EUREKA’nın telekomünikasyon ve bilişim kolu Celtic-Plus, geniş bant altyapı ve servisleri, optik ağlar, mobil hizmetler gibi alt araştırma alanlarında Ar-Ge projelerinin geliştirilmesini ve desteklenmesini hedefliyor.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN