Bilişim Dünyası 28 KASIM 2013 / 16:41

Netaş, Kron'dan hisse aldı

Netaş sistem uyumlandırma konusundaki alanını genişletiyor.Netaş, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda, Kron’un A Grubu hisselerini satın almak üzere anlaşmaya vardı. Sistem uyumlandırma yetkinliklerini  güçlendirmeyi planlayan Netaş, KAP’a yapılan açıklamaya göre,ş Kron Yönetim Kurulu’nda 3 üye ile temsil edilme ve şirketin stratejik büyüme kararları sürecinde etkin olma hakkını elde edecek.

Geniş kitlelere yazılım üretilecek

 Netaş CEO’su Müjdat Altay, yapılan anlaşmayla ilgili, “Netaş’ın başta telekom olmak üzere, kurumsal pazardaki sistem entegrasyonu kabiliyetlerini daha da güçlendirip ürün portföyünü genişletmesine katkı sağlayacak. Kron’a yaptığımız yatırımın, Türkiye’de yazılım sektöründe üretilen başarılı çözümlerin sürdürülebilir bir değere dönüştürülmesi adına da önemli bir anlam ifade ettiği inancındayız.” diye konuştu.

Kron Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel " Ülkemizden, küresel yazılım şirketleri ve bilişim markaları çıkacağına inanıyor ve bu konuda iyi bir örnek olmak istiyoruz" dedi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN