Bilişim Dünyası 27 ŞUBAT 2013 / 12:30

Netaş, Loupe ile MWC'deNetaş, operatörler, servis sağlayıcılar ve büyük kurumların sunduğu katma değerli servisleri uçtan uca izleme imkânı sağlayan  ürününü geliştirdi.

Ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara, uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunan Netaş, ilk örneğini Turkcell için hayata geçirdiği Loupe ürününün tanıtımını, 25 – 28 Şubat tarihlerinde Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ndeki standında gerçekleştirdi.

Netaş’ın Loupe çözümü hakkında bilgi veren Operatörler ve Kurumlar Teknoloji Lideri Öner Tekin şöyle konuştu: “Netaş Loupe, Netaş’ın ‘müşterileri için fırsat sağlayan şirket olma’ vizyonu doğrultusunda geliştirdiği önemli bir çözüm… Bildiğiniz gibi, başta mobil operatörler olmak üzere, müşterilerine IP tabanlı servis sağlayan şirketler için, maliyetlerin azaltılması ve müşteri memnuniyetinin artırılması açısından servislerin izlenmesi ve problemlerin hızlı tespiti son derece kritik. Netaş mühendisleri tarafından geliştirilen Loupe ürünü, servisleri gerçek zamanlı izleyerek, servis kalitesinin artırılmasına katkı sağlarken, şirketimizin Büyük Veri işleme yetkinliğinin de en büyük göstergelerinden biri oldu. Bu ürünümüzle, Turkcell gibi değerli bir müşterimizin hizmet kalitesine katkı sağlamaktan son derece mutluyuz.”

Loupe ürünü, özellikle telekom, finans, sigorta, enerji ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumlara hitap ediyor. Loupe, coğrafi olarak dağınık ve karmaşık yapıya sahip sistemler üzerinde gerçekleşen ve kullanıcılara sunulan katma değerli servisleri uçtan uca sürekli izliyor. Servisin performansı, erişilebilirliği ve hata nedenleri hakkında ayrıntılı bilgi veriyor, ilgili sistemleri gerçek zamanlı uyarıyor.

Netaş Loupe’un sunduğu değer ve avantajlar

· Özel protokoller dahil tüm IP tabanlı protokolleri izliyor.

· Gerçek zamanlı servis trafiğinde çalışarak sonuçları yansıtıyor.

· Yalnızca protokol mesajlarını değil protokol içeriğini de izliyor.

· Servis işlemlerinin ayrıntılı görünüm ve durumunu sunuyor.

· Dakika çözünürlüğünde ayrıntılı raporlar hazırlıyor.

· SMS iletilme ve okunma durumunu raporluyor.

· Çoklu protokol hizmetlerini tek “servis oturumu” şeklinde izliyor.

· Servis cevapları hemen gönderilmediği durumlarda asenkron hizmetlerini takip ediyor.

· Abone tabanlı hizmet kullanımını topluyor ve izliyor.

· Mevcut sisteme yük getirmeden izleme sağlıyor.
ETİKETLER : Loupe Netaş

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics