Bilişim Dünyası 12 ARALIK 2016 / 10:44

Netcad yatırım alma projesi hayata geçirildi

Mekânsal tabanlı mühendislik ve Coğrafi Bilgi Sistemi alanlarında mekânsal planlamadan arazi düzenlemesine, alt yapıların oluşturulmasından üst yapılara kadar yerleşim alanlarının tasarlanması ve yönetilmesine yönelik geliştirdiği yazılımlarla Türkiye’nin en yaygın kullanılan yazılımı olan Netcad, 27 yıllık başarısını bugün çok önemli bir ortaklık ile taçlandırıyor. Sektörünün öncüsü ve lideri olan Netcad, alanında oldukça saygın bir özel sermaye yatırım fonu olan Taxim Capital ile güçlerini birleştirerek yurtiçinde ve yurtdışında büyümeye ve yatırımlarına devam ediyor.

Netcad, Taxim Capital’in de desteği ile mevcut müşteri portföyünden gelen farklı fonksiyonlardaki taleplere uygun yazılım çözümleri geliştirilmeyi, yeni girilen sektörlerdeki öncü firmaların talepleriyle uyumlu yazılım ürünlerinin devreye sokulmasını, ülkemizde şirketlerin daha verimli çalışmalarını sağlayacak yeni yazılımların geliştirilmesini ve Türkiye’de gösterilen başarının komşu ülkelerden başlayarak civar coğrafyaya yayılmasını böylelikle de Türk yazılımlarının ihraç edilebilmesine öncülük etmeyi amaçlıyor. Netcad’in kurucuları Sayın Sarper Ak ile Sayın Serdar Ak, “Taxim ile daha güçlü ve kurumsal olarak büyümeye devam ederek, Türkiye’nin gurur duyacağı global bir yazılım şirketi olmak istiyoruz” dediler.
Stajyerlikten başlayarak kariyer hayatına Netcad ile devam etmiş ve 2013 yılından bu yana da şirketin Genel Müdürlük görevini üstlenmiş olan Sayın Ufuk Balcı, sağlanan bu destek ile Netcad’in bir yandan coğrafi tabanlı projelerde ve ihalelerde daha geniş kapsamlı programlara talip olabileceğini, öte yandan da yeni yazılımlarla hem kullanıcı hem de sektör alanlarını genişletmek istediklerini ifade etti. Sayın Balcı “Amacımız, Netcad’i ülkemizin en büyük 3 yerli yazılım ve uygulama firmasından biri haline getirmek ve yurtdışına da daha etkin bir açılım sağlayarak yazılım ihraç etmek” dedi. Ufuk Balcı ayrıca Netcad’in üniversitelere sağladığı ücretsiz yazılım desteğini daha da artırarak, daha çok gence tasarım ve uygulama yeteneklerini erken yaşta geliştirme fırsatı tanıyabileceklerine ve böylelikle de ülkemizin geleceğine yatırım yapabileceklerine dikkat çekti.


Basın bültenidir.
ETİKETLER : Netcad Yatırım

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics