Bilişim Dünyası 07 OCAK 2016 / 10:00

Netflix Türkiye'de yayına başlıyor

Bir süredir genişleme politikası için hazırlık yapan Netflix, genişleme planlarına Türkiye’yi de dahil etti. Netflix, aralarında Türkiye'nin de olduğu 130 ülkede de daha hizmet sunmaya başlıyor.CES 2016'da genişleme planlarını açıklayan Netflix, aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkede hizmet vermeye hazırlanıyor. Netflix’in CEO’su ve kurucu ortağı Reed Hastings tarafından yapılan duyuruya göre aralarında Güney Kore, Polonya, Rusya ve Türkiye gibi ülkelerde hizmet verecek olan Netflix, Türkiye için abone alımına da başladı. 
İlerleyen dönemde yayın ağını 190'dan fazla ülkeye çıkartmak isteyen Netflix, "küresel internet televizyonu" olma yolunda önemli adımlar atmayı sürdürüyor. İngilizce'nin yanı sıra 20 farklı dilde daha hizmet veren Netflix, Türkiye'deki online yayıncılık anlayışına da yeni bir soluk getirecek. 
Aylık abonelik sistemiyle hizmet veren Netflix, Türkiye’de de bu modelini uygulamaya devam edecek. Türkiye’de “basic” üyelik için ayda 26,99 lira ödeyecek olan kullanıcılar, standart paketi tercih etmeleri durumunda 33,99 lira ödeyecekler. Basic seçeneğini tercih eden kullancılar yayınları “SD” olarak takip edebilecekler. Yayınları Ultra HD seçeneği ile izlemek isteyen kullanıcılar ise, ayda 40,99 lira ödeyerek Premium üyelik tercihini yapabilirler.
Yeni üyelere 1 aylık ücretsiz hizmet verildiğini de belirtmekte yarar var. Bunun yanı sıra Türkiye’ye yeni giriş yapan Netflix, henüz Türkçe altyazı ya da dublaj desteği veremiyor. Bu hizmetlerin yakın zamanda hayata geçmesi bekleniyor. 
Netflix'in Türkiye'ye giriş yapmasıyla beraber online yayıncılık anlayışında taşlar yerinden oynayacak. Digiturk, Tivibu, D-Smart ve Turkcell TV+ gibi platformların nasıl bir yol haritası çizeceği merakla bekleniyor. 
ETİKETLER : Netflix
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN