Bilişim Dünyası 08 HAZİRAN 2015 / 07:06

Netis pazarda kalıcı olmak istiyor

Teknolojiyle paralel bir şekilde gelişen akıllı cihaz ekosistemi, ağ çözümleri üzerinde çalışan şirketleri de yeni yatırımlar yapmaya ve yeni bölgelerde çalışmaya itiyor.

Merkezi Shenzhen - Çin olan Netis Systems, Netcore Grup’a bağlı bir şirket. 2000 yılından bu yana ağ ürünleri ve çözümleri üzerinde çalışmalar yapan şirket,  Çin dışında da otuzdan fazla şubeye sahip. Kuzey Amerika, Avrupa, Hindistan, Tayvan ve Kore’de küresel müşterilerine hızlı ve geniş kapsamlı hizmet sağlayabilmek için ofisler kuran Netis, Datastar ile gerçekleştirdiği anlaşmayla birlikte geliştirdiği çözümleri Türkiye pazarına sunmaya başladı. Netis Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Satış Müdürü Neil Leo ile Netis Türkiye pazarındaki hedeflerini konuştuk.

Netis’in Türkiye’de gerçekleştirmek istediği pazarlama stratejilerinden söz edebilir misiniz?

Netis için Türkiye çok önemli ve potansiyeli olan bir pazar. Yerel ihtiyaçları karşılayabilecek mükemmel çözümler üretebileceğimizi düşünüyoruz. Distribütörümüz Datastar ile Türkiye’deki bayi, dağıtıcı ve toptancılara odaklanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni teknolojilerimiz, sürekli gelişen yapımız ve tecrübemiz ile Türkiye’de büyümeye devam edeceğiz.

Türkiye pazarını diğer pazarlara kıyasla nasıl değerlendiriyorsunuz? Pazara giriş yapmak için neden 2015 yılını tercih ettiniz?

Türkiye son yıllarda çok hızlı büyüyen bir pazar. Her geçen yıl eğitim yatırımları ve internet altyapısı ile genişleyen bir yapıya sahip. Türkiye ağ pazarı ISP/SI projeleri, geleneksel kanal ve perakende olarak gelişen bir yapıya sahip. Piyasadaki talep hızla gelişiyor ve büyük bir potansiyeli bulunuyor. Avrupa ülkelerine göre de daha hızlı ve sağlıklı büyüyen bir yapıya sahip.

Netis olarak dış pazarlara çok yeni açılıyoruz. O nedenle Türkiye’ye geç gelmedik, tam tersi öncelik verdiğimiz pazarlar arasında. Türkiye pazarına uzun soluklu bir marka olmak ve büyümek için giriş yaptık. Türkiye’de bulunduğumuz süre bir marka için kısa olarak görünse de son kullanıcıların her tanıştığı Netis ürünü ile geleceğe daha sağlam adımlar ile yürümekteyiz. İlk yıl hedefimiz daha çok kişiye ulaşmak ve markamızı tanıtmak. Daha sonra ise tabii ki pazar payımızı artırarak büyümeyi hedefliyoruz.

Türkiye’ye giriş yapmayı planladığınız ürün gamından söz edebilir misiniz?

Netis Ekim 2014’den beri aslından Türkiye pazarında bulunuyor. Geniş ürün yapısı ile KOBİ ve SOHO pazarlarına yönelik her tür ağ çözümünü sunuyor diyebilirim.  VDS, ADSL, router, AP, repeater, switch, USB adaptör, POE, PON, NVR, IPS vb. ürünler ve yeni teknolojiler ile her zaman pazarın yenilikçi yüzü konumunda. KOBİ kullanıcıları için de Netis mükemmel çözümler sunuyor. Ürünlerimiz internet kullanıcılarını tatmin eden bir performansa sahip. Netis oyun router’ı ise oyuncuların vazgeçemeyeceği ve çok da tatmin edecek bir ürün.  KOBİ’ler için Netis tüm ağ ürünlerinde çözüm sağlıyor. Xian, Chengdu, Shenzhen, Tayvan’daki dört büyük AR-GE merkezimizle her kesime uygun ürünler geliştiriyoruz.

Kullanıcılar ve şirketler Netis ürünleriyle ne gibi avantajlara sahip olacaklar? Netis’i diğer şirketlerden ayıran özellikler neler?

Netis ürünleri yüksek performanslı  ve istikrarlı olarak çalışıyor. Ar-Ge ekiplerimizin 10 yılı aşkın deneyimleri sayesinde sürekli gelişen bir yapıya sahibiz. Ürünlerimiz güvenilir ve istikrarlı çalışma ilkesine göre üretiliyor. Bunun yanında kolay kurulumları sayesinde son kullanıcıları karmaşık network algısından kurtarıp, kolay ve basit bir yapıya yönlendiriyoruz. Ayrıca fiyat/performans açısından da iddialıyız.

 
ETİKETLER : 1025

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics