Bilişim Dünyası 23 ARALIK 2017 / 16:26

New World, yeni hedef ve stratejilerini anlattı

Kıbrıs’ın güneşi, doğası ve havası iyi olduğu için midir bilinmez ama orada yapılan etkinlikler bir başka güzel oluyor. New World firması ile Kıbrıs’taydık geçtiğimiz haftasonu.  Birbirinden değerli şirketlerin BT yöneticileri ve New World’ün iş ortaklığı yaptığı markaların yetkilileri ile gerçekleşen iki günlük bu etkinlik hem organizasyon hem içerik hem de kalitesi ile kendinden çok bahsettireceğe benzer.
New World sektörümüze yeni katıldı, ekip oldukça tecrübeli, hedefler büyük, değerler ulvi. Neredeyse bilişim adına ne yapılması gerekiyorsa onu planlamış bu güzel firmamız. Ar-Ge ise Ar-Ge, yazılım geliştirme ise en gereklisinden, çözüm ise en yetkin ekipten. Ben onları dinledikçe sevindim doğrusu.
Etkinlik, şirketin yönetim kurulu ve icra kurulu başkanlarının konuşmaları ile başladı. New World Genel Müdürü Aytaç Sualp’in verdiği bilgilere göre, müşterilerine sektörel çözümler, iş çözümleri, güvenlik sistemleri, sistem entegrasyonu, dış kaynak, servis ve bakım hizmetleri, network çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunan New World, ileri teknoloji, yüksek kalite, koşulsuz müşteri memnuniyeti ve iş disiplini ile yürüttüğü projelerle faaliyet gösterdiği alanlarda lider firma olmayı amaçlıyor. Genel Müdür Aytaç Sualp’in detaylı bilgi aktarmasından sonra, markalar kendilerini anlattı.
Etkinlikte Deniz Öztaş tarafından “Zihinsel Pazarlama ve Kabile Liderliği” başlıklı bir eğitim de verildi.
Başarı hikayeleri bölümünde ise konuşan Başaran Yatırım Holding Bilgi İşlem Müdürü Eren Yüceler, sözlerine projelerini tanıtarak başladı ve devam etti:
“MC havacılık şirketimizle de geçen sene Atatürk havalimanında 400 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde bir hangar yapımı yatırımı kararı alındı. Hangarın Bilişim projesine başladığımızda havalimanı bölgesinde yapılacak bu proje için DHMİ bir şartname verdi bizlere bu şartnamede hangarın bilişim alt yapısının hangi özelliklerde ve nasıl bir yapıda kurulacağı anlatılıyordu. Şartnamede uçtan uca replikasyondan tutun network, sunucu, depolama ve WiFi teknolojisinin nasıl olması gerektiğine varana kadar birçok teknolojinin olması gerektiği yazıyordu. Burası bir uçak hangarı yani uçakların bakımının ve onarımının yapıldığı bir işletme. Dolayısıyla her şeyin sıfır hata ile olması gerekiyordu. Sonuçta yapılacak eksik bir işin telafisi mümkün değil. Network ve WiFi topolojilerini New World tek tek hayata geçirip ağımızı oluşturdular 400 metre uzunluğundaki hangarımızda üç ayrı fiber pop noktası oluşturduk. Network, sunucu ve depolama tarafını HP ürünleri ile çözdük. Uçtan uca replikasyon tarafında Veam’in yedekleme ve replikasyon yazılımını kullanarak verilerimizi dakikada bir merkez lokasyonumuza aktarıyoruz. Merkezde depolama veya sunucu sisteminin çökmesi halinde yaklaşık 10 dakika içinde diğer replikasyon sunucumuz ayağa kaldırılıyor ve sistem sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor.”
Konuşmaların son aşamasında şirketim adına ben konuştum, Konuşmamın sonunda bana plaket vermeleri de ayrı bir incelikti. Etkinlik, keyifli sunumların ardından düzenlenen bir gece ile son buldu. Dinlenmiş, sunulan içeriklerden faydalanmış ve keyifli bir şekilde evimize döndük. Bu umut dolu, sektörün ihtiyacı olan yapıdaki şirketimize başarılar diliyorum.
 
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics