Bilişim Dünyası 04 MART 2013 / 16:30

Nexum büyümeye devam ediyor

Türkiye’de en fazla yazılım ihracatı gerçekleştiren ilk 10 şirket arasında yer alan Nexum, 2013 yılında  mobil uygulamalar, sosyal ticaret, kurumsal içerik yönetimi, sayısal varlık yönetimi ve bulut bilişim ile yüzde 15 büyümeyi öngörüyor.


2013 yılında da teknolojik üstünlüğünü katma değerli hizmetlere dönüştürerek adından söz ettirmeye devam ediyor. 2012 yılında yurtiçi ve yurtdışı satışlarının toplamı 5 milyon Euro’ya ulaşan Nexum, 2013 Nexum Yönetici Ortağı Filiz Behrendt, Nexum olarak yenilikçi ürün ve hizmetlerle yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda etkinliklerini daha da artırmayı hedeflediklerini ve 2013 yılında mobil uygulamaların yanı sıra sosyal ticaret üzerine geliştirdikleri projelerle yine ön planda olacaklarını belirtti.  

Behrendt sözlerine şöyle devam etti: "Altı yıldır aralıksız devam eden ve BSH için yapılan çalışmalar kapsamında en son Çin’de gerçekleştirdiğimiz çalışma, projenin en detaylı aşamalarından biri. Bu çalışmada da büyük başarı elde ettik ve Çin’in nüfus yapısını ve internet alışkanlıklarını inceleyerek özel çözümler ürettik."

Filiz Behrendt, bilgi teknolojileri alanında gelişimi daha da hızlandırabilmek amacıyla yeni bir yapılanmaya gittiklerini söyledi. Yeni çalışma arkadaşlarının Nexum’a katıldığını belirten Behrendt bu alanda yeni ürün ve hizmetlerle yerli ve yabancı pazarlarda güçlerini daha da artıracaklarını söyledi. Teknolojiyi yakından takip eden, bilgi düzeyi, tecrübesi ve e-iş teknolojileri alanında yetkin bir ekibe sahip olduklarının altını çizen Behrendt, 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi içindeki teknoparkta açtıkları  NexumParkOfis’ten aldıkları güç ile  çalışmalarına devam ettiklerinin bilgisini verdi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics