Bilişim Dünyası 17 KASIM 2014 / 10:33

NOD32 8 piyasaya sürüldü

ESET NOD32 Antivirus 8 ve ESET Smart Security 8, bilgisayar sistemlerini hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri ve casus yazılımlar gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı en güçlü mücadeleyi vermek üzere hazırlandı.

Siber suçlular, bilgisayar sistemini kontrol altına almak için yazılımların doğasındaki güvenlik açıklarını veya atlamaları tespit ederek, istismara uğratmayı giderek daha yoğun şekilde deniyor. ESET bu nedenle, ilk kez 7‘nci versiyon ürünlerinde uygulamaya koyduğu “İstismar Önleyici” modülünü daha ileriye taşıdı ve bu kez “Geliştirilmiş İstismar Önleyici”yi devreye soktu. Bu özellik; internet tarayıcısı, PDF okuyucusu, e-posta uygulamaları ya da Microsoft Office bileşenleri gibi sıklıkla istismara uğrayan uygulamalara yönelik saldırılarda kullanıcıyı koruyor. Herhangi şüpheli bir davranış karşısında koruma süreçlerini devamlı uyanık tutan Geliştirilmiş İstismar Önleyici, java açıklarından yaralanmak için yapılan girişimleri de ortaya çıkarıyor.

Karanlık ağlar: Botnetler

2013 yılında botnet faaliyetleri yüzde 86’lık değer ile siber suçlarda en çok büyüyen kategori oldu. Dünyada milyonlarca bilgisayar, uzaktan saldırmak ve kötü amaçlı yazılımları yaymak amacıyla etkilendi ve büyük bir bilgisayar ağının parçası haline geldi. 2013 yılında pek çok yüksek profilli botnet saldırısı meydana geldi. Bu gelişmeleri dikkate alan ESET, Botnet Koruması özelliğini geliştirdi. Sadece ESET Smart Security 8’de bulunan bu özellik sayesinde, kullanıcıların haberi olmadan bilgisayarlarından istenmeyen posta gönderilmesi ya da uzak sunuculardan gelen kötücül ataklar engelleniyor. Bu özelliğin akıllı teknolojisi, karakteristik düzensiz ağ iletişim desenlerini ortaya çıkarıyor ve böylece kullanıcıyı botnet ağının bir parçası olmaktan koruyor.

Sosyal Medya Tarayıcısı

ESET’in yeni sürümleri, oltalama karşıtı özelliğiyle kimlik avı hırsızlığına karşı koruma sağlarken, sosyal medya tarayıcısıyla da Facebook ve Twitter’de kullanıcıları bulaşıcı içeriğe karşı koruyor. ESET Smart Security ayrıca, Anti-Theft, Ebeveyn Kontrolü ve Kişisel Güvenlik Duvarı gibi kanıtlanmış özellikler de içeriyor.
ETİKETLER : 996

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics