Bilişim Dünyası 07 EKİM 2013 / 08:12

Nokia Lumia 1020 sahne alıyor

Nokia Lumia 1020, 2. nesil 41 megapiksel kamerası ve yeniden yorumladığı yakınlaştırma özelliği ile kullanıcılara fotoğraflarında çok daha fazla detayı istedikleri netlikte yakalayabilmelerini sağlıyor.

Piyasadaki rakip cihazlardan farklı olarak, Nokia’nın yenilikçi PureView teknolojisine sahip olan Nokia Lumia 1020, herhangi bir sayısal kameradan alınabilecek en net görüntüyü üretiyor. Bu teknoloji, Nokia Pro Camera adlı yeni bir uygulamayla bir araya gelerek herkesin profesyonel fotoğraflar çekebilmesine olanak sağlıyor. Kullanıcılar bu sayede fotoğraf çekmeden önce ya da sonra görüntüde istedikleri alanı seçerek detaylarda farklı hikâyeler yaratabiliyor. Ayrıca, ayarların ortaya çıkacak son fotoğrafı ya da videoyu nasıl etkileyeceğini çekim anında gösteren bir arayüze sahip olan Nokia Pro Camera kullanıcılara daha keyifli bir görüntüleme tecrübesi sağlıyor.
Dual capture (çift çekim) adı verilen yeni bir özellik kullanan Nokia Lumia 1020, sınırsız düzenleme fırsatı tanıyan 4:3 oranında 38 megapiksel ve 16:9 oranında 34 megapiksel yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekiyor ve Windows Phone 8 işletim sistemi üzerinden sosyal ağlar ile paylaşımı kolay 5 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar üretiyor.
Nokia Lumia 1020’nin 41 megapiksel, altı lensli lider ZEISS optik sensörü, düşük ışık koşullarında bile net fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Ayrıca Nokia’nın 140dB’ye kadar sesleri kaydedebilen, ses basınç seviyesi bilinen akıllı telefon mikrofonlarından altı kat daha yüksek olan Rich Recording teknolojisi sayesinde kullanıcılar gürültülü ortamlarda bile stereo sesli, net videolar çekebiliyor. Nokia Lumia 1020’nin sarı, beyaz ve siyah renklerde satışa sunuluyor.
Türkiye’de ilk kez Turkcell Platinum müşterilerine özel ayrıcalıklı tekliflerle tüketiciyle buluşacak Nokia Lumia 1020’nin tavsiye edilen satış fiyatları ise şöyle: Nokia Lumia 1020, 1999 TL+KDV, kamera tutucu PR 95G, 159 TL+KDV, kablosuz şarj cihazı CC 3066, 69 TL+KDV.
ETİKETLER : Sayı:941

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics