Bilişim Dünyası 09 NİSAN 2011 / 00:28

Nokia Shop 32. mağazasını Ankara’da açtı

Nokia Shop’un açılışında, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebi, Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, TÜSİAV (Türk Sanayi ve İşadamları Vakfı) Başkanı Veli Sarıtoprak, Nokia Türkiye Satış Direktörü Çiçek Uyansoy İcan ve Teleses Yönetim Kurulu Başkanı Recep Uzelli’nin yanı sıra, Nokia Perakende ve Satış Kıdemli Başkan Yardımcısı Jyrki Salminen, Nokia Perakende ve Satış Başkan Yardımcısı Jeff Davis, Nokia Perakende Uygulama RCM Müdürü Elene Semenyak, Nokia Avrasya Satış Direktörü Yannick Debaupte ve Nokia Perakende Türkiye Satış Müdürü Tamer İşisağlam’da hazır bulundu. Törende konuşan Nokia Türkiye Satış Direktörü Çiçek Uyansoy İcan, “Yılın ikinci yarısında stratejik il ve bölgelerimizde Nokia Shop açmaya devam edeceğiz” dedi.

Windows Phone’a merhaba, Symbian’a elveda mı?

18 Nisan’da Nokia Türkiye’nin genel müdürlüğüne gelecek olan Türkiye Satış Direktörü Çiçek Uyansoy İcan Nokia’daki son gelişmelerle ilgili BThaber’e açıklamalarda bulundu.
Microsoft ile Nokia arasındaki işbirliği sürecinin henüz imzalanmadığını anımsatan İcan, “Bu konuda çok detay veremiyoruz. Tabii ki gelecek ürünler açısından bakarsak 2012 yılında biz de Türkiye’de Windows tabanlı Nokia cihazlarını piyasaya süreceğiz. Symbian işletim sistemine yatırımlar devam ediyor. Zaman içerisinde Windows tabanlı ürünlere geçiş süreci nasıl olur bunu göreceğiz” dedi. Smybian’a veda için bir zaman dilimi vermenin mümkün olmadığını dile getiren İcan, “Ama Windows Phone’a tamamen geçtiğimiz zaman Symbian’lı cihazlarımızı yavaş yavaş piyasadan kaldıracağız ama bu önemli bir süreç, bugünden yarına olacak bir süreç değil” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:816

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics