Bilişim Dünyası 24 AĞUSTOS 2016 / 09:13

ODTÜ TEKNOKENT ve BİLKENT işbirliği ve Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenen Türkiye-Malezya İş Forumu

ODTÜ TEKNOKENT ve BİLKENT işbirliği ve Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenen Türkiye-Malezya İş Forumu, 17-18 Ağustos 2016 tarihlerinde Kuala Lumpur’da Türk ve Malezyalı firmaların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.


 
Türkiye’nin önde gelen iki teknokenti ODTÜ TEKNOKENT ve BİLKENT; bünyelerinde yerleşik, ‘Savunma” ve “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar için güçlerini birleştirerek Malezya’da bir Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirdiler.
 
T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca öncelikli ülkeler listesinde bulunan Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirilen etkinlikte, Türk firmalar, özellikle siber güvenlik, telekom, büyük veri uygulamaları, e-devlet çözümleri, makinalar arası iletişim (m2m) çözümleri ile birlikte savunma sanayii çözümleri gibi alanlarda Malezyalı şirketler ile birebir görüşmeler yaptılar.
 
ASELSAN, HAVELSAN, ARGELA, STM, ASPİLSAN gibi savunma ve ICTERRA, BAŞARSOFT, DARKBLUE, BİLİŞİM A.Ş, C.B.K. SOFT, İNOSAS, OMEGABIGDATA, ADMONGREL ve DİRİSOFT gibi bilişim alanında lider toplam 14 Türk firmasının katıldığı heyete, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey ve T.C Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre eşlik ederek açılış konuşmalarını yaptılar.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN