Bilişim Dünyası 03 TEMMUZ 2013 / 11:05

Office 365, Türkiye’deki kurumların da tercihi oldu

Microsoft’un 27 Haziran 2012’de Türkiye’de Türkçe olarak lansmanını yaptığı ve bulut bilişimin sunduğu tüm avantajları bir araya getiren çözümü Office 365, 1’inci yılını geride bıraktı. Office 365, sunduğu özelliklerle Türkiye’de Sinpaş, Honda, Çelikel Alimünyum, Koska, Ataşehir Belediyesi gibi pek çok kurumun ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi gibi eğitim kurumlarının tercihi oldu.

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde Office 365, teknolojide sunduğu fırsat eşitliğiyle binlerce küçük ve orta ölçekli işletmenin, kurumsal şirketlerin ve eğitim kurumlarının rekabet avantajlarını sürdürmelerine yardımcı oldu. Microsoft ekosisteminde yer alan binlerce müşteri, 750 binden fazla kullanıcısına Office 365 hizmetini deneyimleme imkanı sundu ve kullanıcılardan gelen geri bildirimleri Microsoft ile paylaştı.

Office 365 güvenli e-posta, belge paylaşımı, web sitesi, sesli ve görüntülü toplantılar ve kullanıcıların alışık olduğu Microsoft Office deneyimini konumdan ve cihazdan bağımsız olarak bulut hizmetleriyle birleştiriyor. Kurumlar ve profesyoneller Office 365’in sunduğu kapsamlı hizmetlerden faydalanırken, öğrenciler ve eğitimciler Office 365 ile bulut tabanlı iletişim ve birlikte çalışma araçlarından ücretsiz olarak yararlanıyorlar.

Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı Office 365’in kullanıcılara sunduğu avantajlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Office 365’in ilk yılına baktığımızda, bu yenilikçi ürünün dünyada olduğu gibi Türkiye’deki müşterilerimize sağladığı önemli avantajlardan gelen memnuniyeti görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bilgi çağı kavramı daha da genişleyerek, artık bilgiyi kullanarak rekabet avantajının sağlandığı birlikte çalışma çağına dönüşüyor. Office 365, her ölçekteki kuruma, ihtiyaçları doğrultusunda birlikte çalışma olanağı sağlayarak bu dönüşümü hızlandıracak. Office 365’in hem KOBİ’ler hem de tüm kurumlar için oldukça verimli ve kârlı bir seçim olduğuna inanıyoruz.”

Müşterilerin gözünden Office 365’in 1’inci yılı

İlk yılında Office 365’i deneyimleyen kurumların temsilcileri de ürüne dair görüşlerini belirttiler.

Sinpaş GYO Bilgi Teknolojileri Müdürü Hakan Cem Topal ise şunları kaydetti: “Bir şirketin en büyük hedeflerinden biri kârlılığını artırmaktır. Kârlılığı artırmanın da iki yolu vardır, satışları artırmak veya maliyetleri düşürmek. Bulut mimarisi üzerine kurduğumuz Office 365 sistemi satışlara destek oluyor. Satış temsilcilerimiz bu sistemle hangi konumda olursa olsun iş süreçlerini yürütebiliyorlar. Bu sayede maliyetlerimizi ciddi oranda düşürmeyi başardık. Bu tür bulut projeleri üst yönetimin zaten talep ettiği, yapılmaması için herhangi bir nedenin olmadığı projeler. Bulut mimarisiyle toplam sahip olma maliyetini yüzde 75 oranında azaltmış olmamız da başarımızın en büyük göstergelerinden.”

Honda Türkiye Planlama Müdürü Nurettin Atilla ise, “Microsoft Office 365’e geçerek bayilerimizin her yerde ve her cihaz üzerinden verimli çalışmalarını ve sürekli iletişimde olmalarını sağladık. Bir ay içinde Türkiye’nin dört bir yanındaki 40 bayimizde Office 365’i aktif olarak kullanmaya başladık. Office 365 ile ihtiyacımıza en uygun paketi seçerek maliyetlerimizi yüzde 50 azalttık” dedi.

Koska Yönetim Kurulu Üyesi Emin Dindar ise Microsoft 365 ile ilgili görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Microsoft Office 365’e geçiş bir gün gibi kısa bir sürede gerçekleşti ve herhangi bir kesinti yaşamadık. Üstelik toplam maliyetlerimiz %70 oranında azaldı. En son teknolojiye en ekonomik şekilde sahip olmak bize önemli bir rekabet avantajı sağladı. Ayrıca Office 365’in sunduğu aylık ödeme planı ile maliyetlerimizi aylara böldük."

 

 

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics