Bilişim Dünyası 28 KASIM 2010 / 18:00

Ofis tamam, ürünler tam gaz


OlympusTürkiye’de hızlı gelişim sürüyor.
Türkiye ofisinin kurulum işlemini tamamlayan Olympus, çok iddialı olduğu fotoğraf makinesi ve ses kayıt cihazı alanlarında yeni ürünlerini çok rekabetçi fiyatlarla Türk kullanıcısıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Teknik servis tarafında Fujitsu ile çalışmaya başlayan şirket, fotoğraf makinesi tarafında da kapıdan kapıya hizmet sunuyor.
Yeni yılla birlikte satış kadrolarını yenilediklerini kaydeden Olympus Ürün Müdürü Sinan Gürkan, “Olympus Türkiye olarak toplam kadromuz da 8 kişiye yükseldi. Özellikle perakende tarafında ürünlerimizin tanıtımı ve satışından sorumlu promotör arkadaşlarımız sayısında da altı katlık bir artış oldu. Ayrıca bu arkadaşlarımıza yönelik bir e-eğitim sitesi yaptık. Bu site üzerinden üç ayda bir eğitim veriyor ve arkadaşlarımızın bilgilerini güncelliyoruz. Bu siteden Türkiye’den başka Avrupa’da İspanya, Polonya ve Almanya olmak üzere üç ülkede daha var. Ayrıca Olympus’un önem verdiği üç büyük pazar var. Bunlar Türkiye, Rusya ve İtalya” dedi.

Fotoğraf makinesi eskiye dönüyor
Türkiye’de yüzde 17’ye kadar yükselen pazar paylarının dağıtıcıyla yaşanan sorunlar nedeniyle yüzde 5-6 seviyesine kadar gerilediğini belirten Gürkan, “Ancak yeni yapılanmayla birlikte, uyguladığımız rekabetçi fiyat politikasıyla bu yıl ki yüzde 10 hedefimizi yakalamak üzereyiz ve önümüzdeki yılda da bu oranı artırmayı hedefliyoruz. Bütün perakende mağazalarıyla anlaşmalarımız var ve doğrudan çalışma yapıyoruz. Gama Bilgisayar ve Kont da birlikte çalıştığımız iki dağıtıcı şirketimiz” şeklinde konuştu.
Fotoğraf makinesi tarafında 2011 yılında tüm serinin değişeceğini vurgulayan Gürkan, “Önümüzdeki yıl ürün gamımız daha uygun fiyatlı, optik yakınlaştırma yetenekleri artırılmış, daha kaliteli lenslere sahip ürünlerle yenilenecek. Fiyatlarımız çok rekabetçi olacak ve tüketiciler 199 ile 899 TL arasında fiyatlara sahip 12 farklı ürünümüzden dilediklerine sahip olabilecek. Video kamera tarafında da aynı anda çift kayıt yapabilen HD kameralarımız da ürün yelpazemizde yer alacak” dedi.

Ses kayıt cihazı satışlarında patlama
Özel okullarda ses kayıt cihazlarının zorunlu hale getirilmesinin satışlarını patlattığını belirten Sinan Gürkan, “Bu durum çok ciddi bir talep patlaması yarattı ve okullara ses kayıt cihazı yetiştiremiyoruz. Doğal olarak geçen yılki satış rakamlarımıza yakın ürün talebimiz olmuştu ancak geçen yılın rakamlarını bu yıl çok daha önceden geçtik. Bu da zaten bizim lehimizde olan pazar payını iyice artırmamızı sağladı. Önümüzdeki dönemde ses kayıt cihazlarında Sestek şirketiyle ses tanıma yazılımı yüklenmiş ürünlerimiz gelecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:797

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics