Bilişim Dünyası 11 ARALIK 2013 / 11:11

Ofisiniz her yerde

İş dünyasında monoton çalışma dönemi geçti. Artık şirketler, müşteri beklemek yerine onların ayağına giderek işlerini hallediyor.

Her çalışanın yanında bulunan, tablet, bilgisayar ve akıllı telefonla dünya çapında yüz yüze iletişime geçebiliyorsunuz. Unified Communications, ya da Türkçe adıyla Birleşik İletişim sayesinde toplantıya trafikte kaldığı için yetişemeyen çalışanın bile masanızda bulunmasını sağlıyor.

Treo’nun uçtan uca sunduğu bu imkânın arkasındaysa internet teknoloji ve Microsoft’un tecrübesi bulunuyor. Office 365 içerisinde bulunan Birleşik İletişim hizmetlerle, farklı ülkelerde bulunan çalışanlar tek bir proje üzerinde aynı anda çalışabiliyor. Microsoft’un Lync çözümü sayesinde tablet, bilgisayar ve akıllı telefon arasında dev bir iletişim ağı kurmanız mümkün. Çalışanlar, anlık iletişimi bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonla gerçekleştirebiliyor. Birleşik İletişim çözümleri sayesinde acil durumlarda, Windows Live Messenger’a benzeyen ara yüzle anlık mesajlaşma yapmak mümkün. İnternet bağlantısının olduğu her ortamda mekân ve zaman bağımsız video konferans yapmak, sunumları izlemek, not paylaşmak Lync’in sunduğu hizmetler içerisinde. Çalışanlar eğer videolu bağlantı yapamayacaksa, telefonlarıyla ofislerindeki bilgisayarları yine Lync üzerinden ücretsiz olarak arayabiliyor. Lync’in bulunduğu tüm cihazlarda ücretsiz videolu ya da sesli konuşma yapmak mümkün oluyor.
ETİKETLER : Birleşik İletişim Treo

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics