Bilişim Dünyası 24 HAZİRAN 2015 / 17:00

Öğretmenler e-içerik geliştirecek

Millî Eğitim Bakanlığı, FATİH Projesi kapsamında, bin öğretmen için e-içerik geliştirme eğitim programı düzenliyor. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü tarafından FATİH Projesi kapsamında bin öğretmene yönelik e-içerik geliştirme eğitim programı düzenlenecek.

Programa lise düzeyinde matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisiyle felsefe grubu; ortaokul düzeyinde Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri/fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi branş öğretmenlerinin başvurabilecek.

Türk Telekom/Sebit ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde hazırlanan eğitim programına seçilen öğretmenler, Mersin’de 20 Temmuz-12 Eylül 2015'te 125’er kişilik gruplar halinde, 6'şar günlük eğitimlere tabi tutulacak. Eğitime katılanlar arasından 100 öğretmen, Fatih Projesi e-içerik geliştirme çalışmalarında görevlendirilecek.

FATİH Projesi'nin proje okullarının bulunduğu Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Samsun, Mersin, Antalya, Şanlıurfa, Van, Erzurum, Kayseri illerinden seçilecek öğretmenler, bu illerde kurulan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) stüdyolarında MEB’in e-içerik geliştirme çalışmaları süreçlerine önderlik yapacak.

Başvurular 24 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında www.eba.gov.tr adresinden yapılabilecek.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics