Bilişim Dünyası 23 EKİM 2016 / 13:52

OKI’den yeni baskı çözümleri

OKI, küçük işletmelerin ve bireysel kullanıcıların da dijital dünyanın avantajlarından yararlanmasını sağlayan yeni ürün ve çözümlerini Milano’da düzenlediği “Akıllı Renkli Çözümler” toplantısı ile tanıttı.

Farklı büyüklükteki işletmelerin ve ofislerin, gelişmiş baskı özelliklerinden yararlanabilmelerini amaçlayan OKI, bu doğrultuda yeni ürün ve çözümlerini Milano’da düzenlediği bir etkinlikle görücüye çıkardı. Şirketin yeni baskı çözümlerinde, büyük boyutlu dosyaların hızlı bir şekilde ağ üzerinden aktarabilmesini sağlayan Gigabit Ethernet, mobil cihazlardan doğrudan baskı almaya olanak sağlayan AirPrint, mobil cihazlarla bulut üzerinden mobil baskı alınabilmesini mümkün kılan Google Cloud Print 2.0 uyumluluğu gibi çeşitli yenilikçi özellikler bulunuyor. Yeni baskı çözümlerinde isteğe bağlı olarak kartlı baskı alma, gizli yazdırma ve IPSec gibi güvenlik özellikleri de unutulmamış. Bu sayede kullanıcılar gizli kalması gereken dokümanlarını güven içerisinde yazdırabiliyorlar. 
Etkinliğin açılışında konuşan OKI Avrupa Genel Müdürü Terry Kawashima, OKI tarafından 3 yıl once belirlenen strateji doğrultusunda hem profesyonel baskı, hem de ofis çözümleri pazarlarında genişlemenin sürdüğünü, bu stratejinin bir parçası olarak OKI ve iş ortakları tarafından yeni ofis ürünleri ve çözümleri geliştirildiğini söyledi. 
OKI ürün ve çözümlerinin güvenli, kolay, akıllı sözcükleri ile tanımlanabileceğini vurgulayan Kawashima şöyle devam etti: “OKI’nin gelişmiş teknoloji ve başarısını A4 ürün yelpazesine taşıdık. Artık tek fonksiyonlu yazıcılarımızda da akıllı cihazlarımızda bulunan özellikler var olacak. Bu arada, profesyonel baskı ve ofis çözümleri fırsatlarını kovalama yolculuğumuz devam ediyor. OKI’nin yazıcı kolunun en güçlü yönlerinden bir tanesi benzersiz LED baskı sistemimizdir. Bu sistem sektördeki en iyi renkli baskı kalitesini ve en etkili çok yönlü ortam işleme esnekliğini sunmamızı sağlıyor.” 
OKI Europe Ltd. Pazarlama Başkan Yardımcısı Tetsuya Kuri ise yeni ürün yelpazesi hakkında şunları söyledi: "Yeni ürün portföyü, yazıcıların işletmeler ve kuruluşlar için neler yapabileceğine yönelik algıları değiştirmek amacıyla tasarlandı. Müşterilerimizi markalarını güçlendirmelerine, zaman ve para kazanmalarına ve üretkenliği artırmalarına yardımcı olacak bu uygun maliyetli cihazların potansiyeline yeni bir gözle bakmaya teşvik ediyoruz.”
Yeni ürün yelpazesinin başlangıç seviyesinde uygun maliyetli C332dn ve MC363dn modelleri bulunuyor. Bu modeller olağanüstü ProQ2400 baskı kalitesine ek olarak sınıflarındaki en yüksek hızları sunuyor. MC363dn çift taraflı fotokopi, faks, tarama ve baskı fonksiyonları sağlıyor. 
İş akışlarını dijitalleştirip modernleştirerek daha hızlı büyümek isteyen işletmeler için sunulan yeni C542dn ve çok fonksiyonlu MC573, dokunmatik ekran teknolojisi ve akıllı baskı dünyasını bir araya getiriyor. Özelleştirilebilir 7 inç ekranlar ve OKI Smart Extendable Platformu (sXP), ile mevcut baskı zincirlerine bağlanmak ve belge yönetim yazılımlarına erişmek mümkün hale geliyor. Her iki modelde de 30/30 ppm hız ve 1200 x 1200 dpi baskı kalitesi sunan üstün özellikler bulunuyor. 
OKI'nin açık platformu sXP ve entegre SENDYS Explorer yazılımı ise, OKI'nin akıllı MFP'lerini sağlık, perakende ve profesyonel baskı pazarı gibi birçok endüstride dijital iş akışlarını hayata geçirmek için ideal hale getiriyor. Küçük boyutlu MFP'ler, örneğin klinik ortamlarda belgelerin oluşturulduğu noktalarda veya mağazalardaki satış noktalarında her türlü belgeyi hızlı ve kolay bir şekilde taramayı sağlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics