Bilişim Dünyası 19 EYLÜL 2013 / 12:42

Oksijen, teknoloji ihraç ediyor

Oksijen’in Türk mühendisleri teknoloji ihraç etmeye devam ediyor.


Vodafone Grubu’nun Küresel İnovasyon Merkezi olan Oksijen’deki Türk mühendislerin ürettiği Acil Arama Lokasyon Servisi'ni Hollanda ve Avusturya’daki oparatörler kullanmaya başladı.

Acil Arama Lokasyon Servisi

Sistemi kullanan aboneler, Acil Arama Servisi’ni kullandıkları anda lokasyon bilgileri  ,Oksijen platformları üzerinden otomatik olarak belirlenerek ve ilgili merkeze iletiliyor.Özellikle disosiyatif sorunlar yaşayan aboneler için işlevsel bir servis. Bir doğa yürüyüşünde ya da denize açıldığınızda kaybolmaktan korktuğunuzda ya da gerçekten kaybolduğunuzda, güvende hissetmediğiniz insanlarla birlikteyken daha pek çok tehlike anında acil arama lokasyon servisi, yerinizin tam olarak tespit edilerek gerekli iletişimin sağlanmasını organize edebilir.

Mobil aboneler için oldukça kritik olan böyle bir servisi bu platform üzerinden sunacak olması, teknoloji ihraç eden Oksijen adına yeni bir gurur kaynağı oldu.

Konu hakkında konuşan Oksijen Genel Müdürü Murat Ekşioğlu, inovasyonun gücüne vurgu yaparak

“2000 yılından beri teknoloji üreten Oksijen, iki yıl önce Vodafone’un tüm dünyadaki operasyonlarına inovasyon üretmek üzere ‘Küresel İnovasyon Merkezi’ seçildi. Global Ar-Ge merkezi olmamız sayesinde, 30’u aşkın ülkedeki 400 milyonun üzerinde abone için teknoloji üretiyoruz. Türkiye’de üretilen çözümleri, Vodafone’un faaliyet gösterdiği tüm ülkelere ihraç ediyoruz. Vodafone Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olarak, Türkiye mobil iletişim sektörünün ufkunu genişletiyoruz. Uluslararası arenada faaliyet gösteren diğer mobil teknoloji firmalarının ürettiğimiz teknolojileri benimsemesi, Türkiye’deki mühendislerinin eseri olarak yurt dışına ihraç ettiğimiz teknolojiler bize gurur veriyor” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics