Bilişim Dünyası 18 ŞUBAT 2014 / 17:50

Olimpiyat altyapısı Atos'ta

2002’den bu yana olimpiyatların resmi IT altyapı iş ortağı Atos, Olimpiyat Komitesi ile kontratının 2024’e kadar uzatıldığını açıkladı. Böylece Atos, 2014 Sochi Kış Oyunları’nın ardından, 2018 Peyong Chang Kış Oyunları, 2020 Tokyo Oyunları ve 2022, 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın da IT altyapısını yönetecek.Dünyanın en büyük spor karşılaşması olarak adlandırılan “Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar”, diğer konularda olduğu gibi, IT altyapısında da kusursuzluk gerektiriyor. Bu konuda Olimpiyat Komitesi ile 2002’den bu yana başarılı işbirliğini sürdüren Atos, IOC tarafından 2024 tarihine kadar Olimpiyat Oyunları’nın IT hizmet sağlayıcısı olarak seçildiğini açıkladı.

Atos, olimpiyat oyunlarının güvenli, sorunsuz ve gereken hızda yürümesi için gerekli tüm IT altyapısını sağlıyor olacak. Anlaşma 2014 Sochi Kış Oyunları’nın ardından 2018 Peyong Chang Kış Oyunları, 2020 Tokyo Oyunları ve 2022, 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı da kapsayacak şekilde genişletildi.

Dev bilişim istasyonu
Sonuçtan Atos olarak büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Olimpiyat gibi dev organizasyonlar, aynı zamanda büyük bir bilişim organizasyonu anlamına geliyor” dedi. Olimpiyatların en ufak bir hata lüksü olmayan organizasyonlar olduğuna vurgu yapan Akbulut, “Bu da Atos’un tam zamanında, mükemmel ve yenilikçi hizmet anlayışının en önemli kanıtıdır” dedi.

Bulutta Canopy kullanılacak
Atos, 2024 yılına kazar uzatılan kontrat çerçevesinde, olimpiyat oyunlarında sporculara, seyircilere, organizatörlere, basına, televizyon izleyicilerine ve internet kullanıcılarına kusursuz ve güvenli teknoloji hizmetleri sunmak amacıyla tüm teknoloji ortaklarının ve tedarikçilerinin katkılarını birleştiriyor ve yönetiyor olacak. Ayrıca, tüm dünyada izleyicilere ve basın organlarına sonuçları, etkinlikler ve sporcularla ilgili bilgileri sunan dev bilişim sistemini de bütünleştiren, işleten ve güvenliğini sağlayan Atos, danışmanlık, sistem entegrasyonu, operasyon yönetimi, bilgi güvenliği ve yazılım uygulama geliştirme gibi alanlarda da Olimpiyat Oyunları’na uluslararası bilişim uzmanlığı sağlamaya devam edecek. Bu çalışmalarda firma, ölçeklenebilir bulut tabanlı hizmetleri ve servis olarak altyapı sunmak için EMC ile ortak iştiraki Canopy’i kullanacak .

 

 
ETİKETLER : Atos olimpiyat

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics