Bilişim Dünyası 18 ŞUBAT 2014 / 16:18

Olimpiyatların BT altyapısı 2024’e kadar Atos’a emanet

2002’den bu yana olimpiyatların resmi BT altyapı iş ortağı Atos, Olimpiyat Komitesi ile kontratının 2024’e kadar uzatıldığını açıkladı. Böylece Atos, 2014 Sochi Kış Oyunları’nın ardından, 2018 Peyong Chang Kış Oyunları, 2020 Tokyo Oyunları ve 2022, 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın da BT altyapısını yönetecek.

IOC tarafından 2024 tarihine kadar Olimpiyat Oyunları’nın BT hizmet sağlayıcısı olarak seçildiğini açıkladı. Yapmış olduğu başarılı teklif sayesinde kazanan Atos, olimpiyat oyunlarının güvenli, sorunsuz ve gereken hızda yürümesi için gerekli tüm IT altyapısını sağlıyor olacak. Anlaşma 2014 Sochi Kış Oyunları’nın ardından 2018 Peyong Chang Kış Oyunları, 2020 Tokyo Oyunları ve 2022, 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı da kapsayacak şekilde genişletildi.

“Dev Bilişim Organizasyonu”

Sonuçtan Atos olarak büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Olimpiyat gibi dev organizasyonlar, aynı zamanda büyük bir bilişim organizasyonu anlamına geliyor” dedi. Olimpiyatların en ufak bir hata lüksü olmayan organizasyonlar olduğuna vurgu yapan Akbulut, “Bu da Atos’un tam zamanında, mükemmel ve yenilikçi hizmet anlayışının en önemli kanıtıdır” dedi.

Atos, 2024 yılına kazar uzatılan kontrat çerçevesinde, olimpiyat oyunlarında sporculara, seyircilere, organizatörlere, basına, televizyon izleyicilerine ve internet kullanıcılarına kusursuz ve güvenli teknoloji hizmetleri sunmak amacıyla tüm teknoloji ortaklarının ve tedarikçilerinin katkılarını birleştiriyor ve yönetiyor olacak.  Ayrıca, tüm dünyada izleyicilere ve basın organlarına sonuçları, etkinlikler ve sporcularla ilgili bilgileri sunan dev bilişim sistemini de bütünleştiren, işleten ve güvenliğini sağlayan Atos, danışmanlık, sistem entegrasyonu, operasyon yönetimi, bilgi güvenliği ve yazılım uygulama geliştirme gibi alanlarda da Olimpiyat Oyunları’na uluslararası bilişim uzmanlığı sağlamaya devam edecek. Bu çalışmalarda şirket, ölçeklenebilir bulut tabanlı hizmetleri ve servis olarak altyapı sunmak için EMC ile ortak iştiraki Canopy’i kullanacak.
ETİKETLER : Atos
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN