Bilişim Dünyası 04 ARALIK 2011 / 13:55

OnBase çözümü Datamarket ile Türkiye pazarına giriyor

Sistem bütünleştirici şirketlerden biri olan Datamarket, OnBase çözümünün ülke temsilciliğini alarak, kurumsal içerik yönetimi alanındaki faaliyetlerini yoğunlaştırdı. OnBase son dönemde kurumsal kullanıcılar bazında ön plana çıkıyor. Tek bir veritabanı üzerinde modüler yapıdaki bütünleşik yazılım mimarisi ile OnBase Doküman Yönetim Sistemleri, İş Akış Sistemleri ve BPM fonksiyonları ile kurumların içerik yönetimi iş ihtiyaçlarını çözüyor.
Baştan itibaren OnBase’in en önemli özelliklerinden birisi tek ve bütünleşik bir yapıda geliştirilmiş olması. Bu özellik, OnBase kullanıcılarının kısa sürede ve kodlamaya ihtiyaç kalmadan gereksinim duydukları uygulamaları geliştirebilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda kurumlar, mevcut yazılımları ile OnBase uygulamalarını kolayca bütünleştirebiliyor. Hızlı uyum yeteneği kurumlardaki farklı iş ihtiyaçlarının tek bir platform üzerinde karşılanmasını sağlıyor, ayrıca maliyetlerin azaltılmasına yardımcı oluyor.
OnBase’in diğer bir özelliği ise, sektörlere özel uygulama örnekleri sunabilmesi. Uygulamaların en yoğun olduğu sektörleri bankacılık, sigortacılık, sağlık, eğitim, üretim, kamu olarak sayabiliriz. Sistemin bütünsel bir altyapıda olması ve özel kodlamaya ihtiyaç duymaması, kurumların genel sektörel uygulama örneklerini kendilerine hızla uyum sağlamalarına yardımcı oluyor. Diğer önemli bir nokta ise, OnBase’in bütün kurumların ihtiyaç duyduğu yatay uygulamalar ile ilgili örnekler içermesi. Buna örnek olarak; ‘Kalite Yönetimi’, ‘Performans Yönetimi’, ‘İnsan Kaynakları’, ‘Muhasebe’, ve ‘Tesis Yönetimi’ verilebilir.
OnBase, BT dünyasında yoğun olarak kullanılan platformlarla kuvvetli bütünleştirme sağlamakta.  Bu sayede kurumlar ek yatırıma ihtiyaç duymadan ve kullanıcıların alışık oldukları sistemleri değiştirmeden, OnBase ile gelen geliştirmeleri kullanma fırsatı bulabiliyorlar.
ETİKETLER : Sayı:848

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER