Bilişim Dünyası 09 EYLÜL 2017 / 08:00

Oracle’dan kapsamlı bulut analitiği

Oracle, Oracle Analitik Bulutu’nun küresel bazda önemli bir büyüme sergilediğini duyurdu. Son 12 ayda üç katına çıkan katılımın yanında, kurumsal sınıftaki bir analitik uygulamasına ilk kez erişen KOBİ’lerden kendi analitik platformlarını modernleştiren büyük ölçekli şirketlere kadar değişen müşterilerin yaklaşık yüzde 75’i de Oracle Analitik Bulutu’na yeni katılanlar.
Oracle, bu yıl Oracle Analitik Bulutu’nun yeni sürümünü yayınladı ve bu yeni sürümü de kullanıcı odaklı senaryo modellemesi, yeni nesil mobil ve sosyal analitik uygulamaları ve müşterilere bulut ortamları üzerinde eksiksiz bir kontrol imkanı sağlayan yeni özelliklerle geliştirdi. 
Oracle Analitik Bulutu, self-servis görselleştirmeden ve güçlü hat içi veri hazırlamadan kurumsal raporlamaya, gelişmiş analitik uygulamalara ve proaktif bilgiler sunan kendi kendine öğrenim analitiklerine dek tek bir platformda sektörün en kapsamlı bulut analitiğini sunuyor. 50’den fazla veri kaynağı, genişletilebilir ve açık bir çalışma çerçevesi için sunduğu destek ile Oracle Analitik Bulutu, müşterilere her bir işleme, etkileşime ve karara veri ve analitiğin gücünü katan, bağlantılı ve işbirliğine dayalı bir platform sağlıyor. 
Bu arada Oracle, bu sürümün bir parçası olarak, “Oracle Analytics Cloud Day by Day” adlı yeni bir yenilikçi hizmeti de kullanıma sunuyor. İşlerle ilgili güncel bilgileri ve kişisel tercihleri esas alarak mobil cihazlara proaktif analizler sunan ilk kurumsal analitik uygulama olan bu hizmetle müşteriler daha talepte bile bulunmadan doğru bilgiler her zaman kullanıma sunulabiliyor. “Oracle Analytics Cloud Day by Day” hizmeti, mobil cihazlarda dosyaları görsel bir şekilde analiz edebilme ve ardından bu bilgileri “Oracle Analytics Cloud Day by Day” hizmetindeki iş bilgileri ile birleştirebilme imkanı sağlayan bir mobil uygulama olan “Oracle Analytics Cloud Synopsis” uygulaması ile tamamlanıyor. “Oracle Analytics Cloud Synopsis” uygulamasını tüm mobil kullanıcıları App Store’dan ve Google PlayStore’dan ücretsiz indirebilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics