Bilişim Dünyası 28 OCAK 2013 / 08:08

Oracle, ‘Özel Bulut’ çözümlerini kamuya tanıttı

‘Oracle Open World’ temasıyla düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan gerçekleştirdi. Doğan, “Oracle’ın bu seneye damgasını vuran en önemli işlerinden biri de; sunucularını da bulut ortamına sunması oldu. ‘Özel Bulut’ çözümüyle kendi güvenlik duvarınızın arkasında bulunan sunucuları da Oracle yönetiyor. Oracle için bulut çok önemli” açıklamasını yaptı. Oracle Türkiye ve Orta Asya Teknoloji Satış Danışmanlığı Direktörü Sedat Zencirci, artık 5 dakikanın 1 dakikasının sosyal medyada geçtiğini söyleyerek sosyal medyanın inanılmaz veri ürettiğini söyledi ve bu verinin çok iyi şekilde yönetilmesi gerektiğini de ekledi. Zencirci, “Sizler eforunuzu inovasyona, yaratıcı fikirlere adamalısınız. İşiniz sistem odasını yönetmek olmamalı! Kendinizi işinize verin, işinize odaklanın! Bunun için de çözüm; kurumsal buluttur. Oracle’ın özellikle kamuya önerdiği Özel Bulut çözümleri bulunuyor; bulut için anahtar terimlerden bir tanesi de ‘konsolidasyon’ ki, bu özel bulut yapıları için ilk adımdır” dedi. Sedat Zencirci, konsolide ortamda güvenliğin de ayrı önem taşıdığını vurguladı.

Ankara’da 500’ün üzerinde katılım
Oracle Satış Direktörü Cem Şatana, Oracle Day’in; Oracle’ın markalaşmış bir etkinliği olduğunu dile getirerek yurtdışında da aynı şekilde devam ettiğini, bir ay önce İstanbul’da yapıldığını söyledi. Şatana, “Ankara’da etkinliği 500’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştiriyoruz. Oracle’ın çözüm ailesi içinde olan ürün ve hizmetlerini Ankara ve civarındaki kullanıcılarımıza tanıtıyoruz. Örnek olarak vereceğimiz çok heyecan verici projeler bulunuyor; örneğin Roketsan 12 yıldır Oracle İş Uygulamaları ile büyüyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:906

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN