Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2014 / 09:54

Oracle'dan bilişim yaz okulu

Oracle Türkiye, bilgisayar bilimleri ve Java programlamada öğrencilerin ilgisini uyandırmak ve onları BT kariyerine hazırlamak için bir dizi yaz okulu düzenliyor.
 Gönüllü Oracle iş ortakları tarafından desteklenen yaz okulunda yeni mezun ve öğrencilere 2014 Yaz döneminde 3 ayrı eğitim programı yer alıyor.

2014 Yaz dönemi programları

• “Java Yaz Okulu”, katılımcılara gerekli Java becerilerini kazandırmak üzere, “OPN” (Oracle İş Ortakları) Gümüş üyesi OBSS ile birlikte düzenleniyor. 1. seviye Java SE eğitimi Temmuz ayında, hem Ankara, hem de İstanbul’da “Oracle Partner Hub” sınıflarında başlıyor. 1. seviye eğitimi tamamlayan öğrenciler, Ağustos ayında İstanbul’da düzenlenecek Java EE eğitimine katılmaya hak kazanıyor.
• 4 haftalık “Veri Teknolojileri Yaz Okulu” programı,” OPN” Altın üyesi GTech tarafından, Ağustos ayında İstanbul’da düzenleniyor. Program SQL, PL/SQL, Oracle Veri Tabanı, Oracle Veri Depolama, Oracle Veri Entegratörü ve Oracle İş Zekası eğitimlerinden oluşuyor.
• “Teknoloji Danışmanlığı Yaz Okulu” OPN Altın üyesi Basistek ile planlanmış olup, Oracle Linux, Oracle Solaris, Oracle Veri Tabanı ve Oracle VM eğitimlerinden oluşan 3,5 haftalık program, Temmuz ayında Istanbul’da gerçekleşiyor.
• OBSS, GTech ve Basistek, eğitimin sonunda en başarılı öğrencilere istihdam imkanı sağlamayı hedefliyor.

Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan açılan yaz okullarında verilecek bilişim teknolojileri eğitimleriyle ilgili olarak, “ Oracle Türkiye “Java Yaz Okulları” ile öğrencilerin bilgisayar bilimleri ve Java programlama becerilerini geliştirmelerine destek olmaktan ötürü büyük memnuniyet duymaktadır. Java, dünyada milyonlarca yazılım geliştiricisi tarafından kullanılan en popüler bilgisayar platformlarından biridir. Öğrencilerin Java programlaması konusunda becerilerini geliştirmelerine destek olmak onları geleceğe hazırlamak adına son derece önemlidir.” sözlerini kaydetti.

 
ETİKETLER : OPN Oracle
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN