Bilişim Dünyası 27 HAZİRAN 2014 / 12:07

Oracle'dan yeni çözüm

Oracle, bir sanal ağ fonksiyonunun kullanım ömrünü yöneten Oracle İletişim Uygulama Düzenleyicisi ‘ni duyurdu.

Dijital yaşam tarzının genişlemesi ile İletişim Hizmeti Sağlayıcıları (CSPs), rakiplerine karşı avantajı sağlayan, hizmet geliştirme süreçlerini kısaltan hızlı ve esnek şebekelere ihtiyaç duyuyor. Şebeke Fonksiyonları Sanallaştırması (NFV), İletişim Hizmeti Sağlayıcılarının yeni hizmet ve uygulamalarını pazara daha hızlı sunmalarını sağlıyor. “Oracle İletişim Uygulama Düzenleyicisi” (Oracle Communications Application Orchestrator) ile “NFV” geçişi sağlayarak hizmetler için esnek bir platform sağlıyor. Gelecek nesil şebeke mimarisi olarak tanımlanan “NFV”, iletişim şebeke karmaşıklığını ortadan kaldırarak yapılandırma, “geliştirme” ve işlem kolaylığı sağlıyor.

Oracle İletişim Uygulama Düzenleyicisi, operasyonel verimliliği ve hizmet hızını arttırmak için iletişim hizmet sağlayıcıları sunarak yeni ağ fonksiyonlarının yayılma süresini büyük ölçüde azaltıyor. Bu yeni çözüm ayrıca NFV çabalarını desteklemek için iletişim hizmet sağlayıcılarının ağ altyapılarını sanallaştırmasına yardımcı olan Oracle Communications Core Session Manager ile çalışması için dizayn edilmiş.

Ürün Detayları

Oracle İletişim Uygulama Düzenleyicisi, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü’nden (ETSI) NFV mimari standartlarını destekliyor. Bu yeni çözüm, İletişim Hizmet Sağlayıcılarına ortaya çıkan hizmetlerin gerektirdiği karmaşık ağ ortamlarında düzenlemeyi kolaylaştırarak bir sanal ağ fonksiyonunun kullanım ömrünü yönetmeye ve ağ kapasitesi talebini karşılamak için abone bağlantı istekleri gibi anahtar performans göstergelerini (KPI) izleyerek ağ kapasitesi taleplerindeki değişikliklere cevap vermeye yardımcı oluyor. Buna ek olarak, Oracle İletişim Uygulama Düzenleyicisi esnek, çoklu bulut ortamı desteklemek ve sağlayıcı kilidini önlemeye yardımcı olmak için birden fazla sanallaştırma altyapı yöneticileri ile bütünleştirilebiliyor. Oracle İletişim Uygulama Düzenleyicisi, ETSI mimarisinde sanal ağ fonksiyonu düzenleyicisi rolünü yerine getirmek için tasarlanmış.

 
ETİKETLER : Oracle

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN