Bilişim Dünyası 21 ARALIK 2012 / 13:23

Oracle Java SE8 ön sürümünü piyasaya sundu

Oracle, Raspberry Pi gibi ARM mimarisi tabanlı Linux sistemlerde çalışan JavaFX uygulamaları araçlarını içeren Java 8 Standart Sürümü’nün (SE8) ilk geliştirici ön sürümünü piyasaya sundu.

Bütünleşik sistemlerde uygulama geliştiriciler tarafından kullanılabilen Java SE8, aynı zamanda Linux sistemlerde çalışan uygulama yazılımını destekleyen JavaFX (JDK8)’i de içeriyor.

Oracle’da Java yazılımcısı Stephen Chin, SE8’in ilk geliştirici ön sürümüyle ilgili Oracle’ın blogunda görüşlerini paylaştı: “SE8, küçük bütünleşik projeleri yapmak için büyük bir platform ve öğretme açısından da düşük maliyetli bir programlama sistemi.”

Oracle, Java SE8’in ön sürümü ile ilgili alınacak geri bildirimler doğrultusunda geliştirme biriminin sürümü yenilemesini hedefliyor. Java SE8 hala kullanılan Java SE6 ve Java SE7’yi takip ediyor. Oracle, Java SE6 ile ilgili güncellemeleri ve güvenlik düzenlemelerini Temmuz 2012’de sona erdirmeyi planlıyordu ancak SE7’nin piyasaya çıkışı geciktiğinden SE6 piyasadan Kasım ayında çekildi. Oracle son olarak 3 Aralık’ta yaptığı açıklamada Java 6 ‘yı Şubat 2013’ün ortalarına kadar destekleyeceğini açıkladı.

 
ETİKETLER : java SE8 Oracle

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics