Bilişim Dünyası 28 NİSAN 2014 / 08:13

Oracle OPDay’de iş ortaklarıyla bir araya geldi

Oracle,17-19 Nisan’da Dalaman Hilton’da gerçekleştirdiği OPDay ile iş ortaklarını buluşturdu.

Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan, “İş ortaklarımızın daha iyi hizmet geliştirebilmeleri ve katma değerli ürünler oluşturabilmeleri için teknoloji geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.  Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Kanal Satış Direktörü Ahmet Sarı ise “EMEA bölgesinde küresel iş ortağı ağımızın yarısı Türkiye’de. Bu kadar kaliteli bir iş ortağı ağına sahip olmaktan çok memnunuz. OP iş ortaklarımıza özel anlaşmalar düzenliyoruz. Partnerlerimizin farklılaşabilmesi için, sertifikasyon ve uzmanlaşmayı üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Zira ürün ve süreç alanında uzmanlık satış değerlerini iki katına çıkarıyor” şeklinde görüşlerini belirtti. Oracle, küresel uygulamaları olan satış sonrası ödeme desteğini Türkiye’deki iş ortaklarına da sunmayı planladığını duyurdu.

“Oracle macerası bizim sevdamız”
Müşterilerin donanımı kiralayarak uçtan uca hizmet aldığını ifade eden Vizyoneks Genel Müdürü Hüseyin Şahin, “Özellikle sigorta ve gıda alanında verdiğimiz hizmetler açısından Oracle Exadata bizim en temel aracımız. Oracle teknolojisini hizmete dönüştürüyoruz” diyerek görüşlerini aktardı.
KoçSistem Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Can Barış Öztok, “Yazılımdan uygulama, donanım ve sistem yönündeki gelişen Oracle, müşteri katkısı yüksek projeler üretmemizi sağladı. Son 10 yılda sistem bütünleştirmede kurumsal katkımızı artırmamıza yardımcı oldu. KoçSistem’de, Oracle’dakinden fazla Oracle elemanımız var” sözleriyle Oracle ile profesyonel bir aile gibi olduklarını ifade etti.
Ödeme dünyası yüksek hız ve güvenlik için Ocean-Exadata’da birleşti diyerek Oracle’ı hep yakından takip ettiklerini anlatan Cardtek Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Akgün, “Çevrimiçi ödeme sistemlerinde gün sonu işlemlerinin uzamaması çok önemlidir. Exadata ile işlem süremizi 5te1’e indirdik. Oracle ile güvenli ödeme setini sunabilmek bizim için çok değerli” dedi.
Infotech İş Geliştirme Direktörü Atalay Taşkoparan, konum tabanlı satış, pazarlama ve servis operasyonlarında Oracle’ın katkılarını anlattı.Uluslararası platformlara Türkiye’nin harita verisini sağladıklarını söyleyen Taşkoparan, Spatial ile Konya Belediyesi’nin 3 boyutlu modellemesi projesini gerçekleştirdiğini örnek gösterdi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics