Bilişim Dünyası 03 NİSAN 2013 / 16:49

Oracle ve /etcBASE Yazılım’dan yeni BT uygulaması

2 Nisan 2013 Salı günü, Oracle Türkiye ve /etcBASE Yazılım tarafından geliştirilen,  0-90 gün arası gecikmedeki alacakların tahsilatı süreçlerinin, dinamik ve bütünleşik bir şekilde yönetim ve operasyonuna yönelik altyapı hazırlıklarının paylaşıldığı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda bankaların tahsilat ve kredi izleme birimlerinden (kredi kartı, bireysel, ticari) sorumlu yöneticiler bir araya gelerek yeni çözümü değerlendirme fırsatı buldular.

Türkiye ‘deki bankaların gecikmiş alacak portföyünün yüzde 70’ine yakınının yasal takip süreci /etcBase Yazılım tarafından karşılanıyor. /etcBase Yazılım bu deneyimi,  Oracle teknolojilerinin kullanıldığı “Sparrow” yazılım geliştirme altyapısı ve onun üzerinde çalışan DCS (Debt Collection System) çözümün geliştirilmesine olanak sağladı.

 etcBASE Yazılım’dan  Yücel Özcan konuyla ilgili görüşlerini paylaştı:“Bugün Oracle sponsorluğundaki bu etkinliğimiz ile banka alacaklarının; tasfiye öncesi süreçte, etkin şekilde tahsilatına yönelik DCS (Debt Collection System) çözümümüzü ilk kez bankalara tanıtma imkanı bulduk. Günümüzde karlılıklarının azalması ve yüksek rekabet nedeniyle kredi alacaklarının yasal takibe intikalini minimize edecek şekilde, erken aşamada ve optimize edilmiş maliyetlerle tahsilat yapmak bankalar açısından çok önemli bir hale geldi.”

Oracle Türkiye’den Çağatay Kaya ise konuyla ilgili, “Oracle olarak iş ortaklarımız ile birlikte müşterilerimize sunduğumuz çözüm portföyümüzü /etcBASE firması ile birlikte “Collection” alanına da genişletmiş olduk. Özellkle bankaların 0-90 gün arası gecikmedeki alacaklarının tahsilatına yönelik DCS uygulaması ile bankalara ciddi kolaylıklar sağlanması hedefleniyor. Çok dilli bir yapısı olması sayesinde sadece bankaların yurtiçi servislerine  değil, yurtdışı iştiraklerine de hizmet verilebilecek. Bankalarda yoğun bir şekilde zaten kullanılmakta olan Oracle teknolojilerini, iş ortaklarımız ile birlikte çözüme dönüştürülmüş şekli ile  arttırarak sunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics