Bilişim Dünyası 05 EYLÜL 2011 / 01:30

Ortadoğu’da büyük bir projeyi aldı, şimdi farklı ülkelerden teklifler alıyor

Türk şirketleri yurtdışında önemli projeleri alıp seslerini tüm dünyaya duyurmaya devam ediyorlar. Bunun son örneği ise Canovate. Canovate, Ortadoğu’da önemli bir ihaleyi kazandı.
Türk şirketi Canovate, Ortadoğu’da önemli bir ihaleyi kazandı. Şirket, Ortadoğu ve Körfez bölgesinin önde gelen operatörlerinden Etisalat’ın açtığı ihaleyi kazanarak önemli bir projeyi almış oldu. Etisalat’ın açtığı ihale ve ihaleyi kazanma süreçleri hakkında bilgi veren Canovate Genel Müdürü Levent Gülbahar, 60 milyon dolarlık önemli bir ihaleyi kazandıklarını söyledi. İhaleye 17 şirketin katıldığını açıklayan Gülbahar, şunları söyledi: “Bu 17 şirket arasında tek Türk şirketi bizdik. İhaleye bizimle beraber birçok önemli şirket de katıldı. Bunların bir bölümü uluslararası çapta ismini duyurmuş şirket. Onlar arasından sıyrılarak ihaleyi aldık ve büyük bir başarı elde ettik. Proje bir yıl boyunca sürecek bir proje. Etisalat’ta proje kapsamında fiber optik dağıtım panelleri, muhtelif duvar panoları, patch panelleri sistemlerini sağlayacağız. Tamamen kendi tasarımımız ürünler. Bu da bizim açımızdan olayın önemli bir diğer boyutudur.”

Yeni teklifler gelmeye başladı
Bu ihaleyi kazanmalarının kendileri için çok iyi bir referans olduğunu düşünen Gülbahar, bu ihale sonrasında yeni bir ihaleye daha çağrıldıklarını, çeşitli ülkelerden ve bölgelerden teklifler aldıklarını açıkladı. Son olarak çağrıldıkları ihalede yine shortlist’e kaldıklarına değinen Gülbahar, “Etisalat tarafında ikinci bir ihaleye de çağrıldık. Yeni proje önemli bir bütünleştirme projesi. Sadece Ortadoğu bölgesi değil odağımızda olan. Rusya’da da faaliyetteyiz, Rusya’da işlerimiz oldukça iyi gidiyor. Volga ve Samara bölgesinde kaydadeğer potansiyelde işler var. Yunanistan’da da faaliyetteyiz. Ayrıca Güney Amerika’da teklifler alıyoruz. Bunlar bakir pazarlar, bu pazarlara Canovate olarak büyük ilgi duyuyoruz” dedi.
İki ana alanları olduğunu anımsatan Gülbahar, bunların ilkinin veri merkezi, sunucu ve ağ kabinler, akıllı enerji dağıtım sistemleri ve soğutma teknolojileri olduğunu, ikinci ana alanlarının ise fiber optik alanı olduğunu dile getirdi.
ETİKETLER : Sayı:836

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics