Bilişim Dünyası 06 NİSAN 2015 / 09:26

OSTİM gücünü entelektüel sermayesinden alıyor

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 2014 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, 26 Mart tarihinde OSTİM Yönetim Binası'nda gerçekleştirildi. 2014 yılı gelir gider tabloları ile bilançonun görüşüldüğü OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 2014 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu’nda 2015 hedefleri de paylaşıldı. Genel Kurul'da OSTİM bölgesindeki kooperatifleri temsilen toplam 24 delege yer aldı. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada; OSTİM’in köklü geçmişiyle, Ankara'nın sanayileşmesinde önemli bir başlangıç noktası olduğunu ifade etti ve Kurucu Başkan merhum Cevat Dündar’ın Ankara için değerli bir isim olduğuna değindi.

 

Ankara’nın büyük sanayicileri OSTİM’den çıktı

Orhan Aydın, “OSTIM, Ankara ve Türkiye sanayisi için çok önemli. Ankara’nın en büyük sanayicilerine bakın; birçoğu OSTİM'den çıkmışlar, Ankara’nın sanayisine ve Türkiye’nin ihracatına mühür vurmuşlar. OSTİM, sadece insanların dükkanından ibaret bir yer değil, sanayici yetiştiren bir kuluçka merkezi. OSTİM’in entelektüel sermayesinin gücü de çok önemli. Burası aynı zamanda tedarik merkezi olarak önemini artırarak devam ettiriyor. Üreticilere bir şey katabilmek hepimiz için çok anlamlı” açıklamasını yaptı. Aydın’ın konuşmasının ardından Divan Heyeti Sıtkı Öztuna’nın başkanlığında teşkil edildi. Daha sonra OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı tarafından 2014 faaliyetleri ile 2015 Çalışma Programı paylaşıldı. Toplantıda; bilanço, envanter ve diğer hesaplar müzakere edilerek onandı. Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edildi.

 
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN