Bilişim Dünyası 16 MART 2016 / 09:35

Otellerde konukları artık Watson karşılayacak

Hilton Worldwide ve IBM, otelcilik sektörünün ilk Watson destekli robot konuk karşılama hizmeti olan "Connie"nin pilot uygulaması için işbirliği yaptı. Connie, konukları bölgedeki turistik faaliyetler ve akşam yemeği önerilerinin yanı sıra otel olanakları hakkında bilgilendirmek için Watson ve WayBlazer'ın sektöre ilişkin bilgilerinden yararlanıyor.
Sistemleri tıpkı insanlar gibi algı, öğrenme ve deneyim yoluyla anlayan Watson destekli Connie, bilişim teknolojisinde yeni bir çağı temsil eden bir kognitif bilişim teknolojisi platformu… Adını Hilton'un kurucusu Conrad Hilton'dan alan Connie, SoftBank Robotics ortaklığıyla NAO insansı robot altyapısından yararlanarak IBM'in bu sektör için geliştirdiği ilk Watson destekli robot olarak olma özelliğine sahip. Connie, ziyaretçi istekleri konusunda destek olmak, konuk deneyimini kişiselleştirmek ve seyahatlerini daha iyi planlamaları için konuklara yardımcı olmak üzere Hilton ekibiyle birlikte çalışacak.

Deneyim geliştirme imkanı da sunuyor
Şu anda Virginia'daki Hilton McLean resepsiyon masasının yanında yerini alan Connie, samimi ve bilgilendirici bir biçimde konuklarla etkileşim kurmayı ve sorulara yanıt vermeyi öğreniyor. Connie; geldiklerinde konukları selamlayabilmek, otel olanakları, hizmetler ve çalışma saatleriyle ilgili sorulara yanıt verebilmek için Diyalog, Konuşma-Metin, Metin-Konuşma ve Doğal Dil Sınıflandırması gibi Watson API'lerini kullanıyor. Watson ile desteklenen, WayBlazer'ın kapsamlı seyahat bilgilerinden yararlanan Connie, otel dışında da konuklara bölgede ilgilerini çekebilecek mekânlarla ilgili önerilerde bulunabiliyor. Ayrıca otel yönetimi Connie’ye sorulan sorular ve Connie'nin verdiği yanıtların kayıtlarına erişerek konukların deneyimiyle ilgili konaklamaları öncesinde, sırasında ya da sonrasında geliştirmeler yapabiliyor. Connie ile daha çok konuğun etkileşim kurması, onun daha çok şey öğrenmesi, daha iyi uyum sağlaması ve önerilerini daha iyi geliştirmesi anlamına geliyor.
 
ETİKETLER : Hilton Worldwide IBM Watson

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics