Bilişim Dünyası 28 AĞUSTOS 2013 / 17:20

Otokar sunucu yedeklemede hız

Otokar tüm verilerinin yedeklerini tekilleştirme teknolojisiyle güvenli disklere almaya da başladı.

BT altyapılarında hızlı yedek alabilecek, geri dönüşleri en kısa sürede yapabilecek ve verileri tamamen güvenli bir ortamda saklayabilecek bir yedekleme sistemi oluşturmayı hedefleyen Otokar GlassHouse Türkiye danışmanlığında yedekleme sistemini yeniden yapılandırdı.

İş sürekliliğini sağlamak, üretim kalitesini artırmak, ve yedekleme sistemini en gelişmiş teknolojiye kavuşturmak amacıyla yakın zamanda yaptıkları bakım anlaşması kapsamında aldıkları hizmetle, bir günden uzun süren yedekleme süresini 5-6 saatlik süreleri indirebildiklerini ve kendilerini sürekleri geliştirebildiklerini ifade etti.

 

Otokar BT Müdürü Altuğ Soydan, projeyle ilgili şunları söyledi:
“Bu projeyi hayata geçirirken temel amacımız, yedekleme operasyonumuzu en ileri teknoloji olan tekilleştirme algoritmalı çözüme taşımak; yedekleri kartuşa kıyasla çok daha güvenilir bir ortam olan disklerde tutmak ve 25-26 saat süren sunucu yedekleme sürelerini kısaltmaktı. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda varolan yedekleme sistemimizi hedeflediğimiz şekilde yeniden yapılandırdık. Böylece sunucu yedeklerimizi günlük olarak alabilir duruma geldik. Tekilleştirme Teknolojisi’ne taşıdığımız yedekleme sistemimizde artık disklere kaydedilen yedeklere istediğimiz her an rahatlıkla ulaşabiliyor; güvenli bir şekilde saklandıklarından emin olabiliyoruz. Buna ek olarak, disk teknolojisine geçiş yedeklemede kartuş operasyon ve maliyetini de ortadan kaldırdı. Bu projeyle ekibimiz; BT altyapımız için kritik öneme sahip yedekleme süreçleri konusunda riskleri minimuma indirilmiş bir sisteme kavuştu. Bu da verimlilikte ciddi artış şeklinde bir geri dönüş sağladı. ”
ETİKETLER : GlassHouse otokar

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN