Bilişim Dünyası 21 EKİM 2017 / 08:22

Otomotiv sektörünün geleceği ele alındı

İstanbul’da gerçekleşen Dünya Otomotiv Konferansı’nda dünyada ve Türkiye’de sektöre yön veren trend ve teknolojiler konuşuldu. İstanbul’da gerçekleştirilen 4. Dünya Otomotiv Konferansı kapsamında iki gün boyunca sektörün geleceği masaya yatırıldı. 11-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin de katılımı ile birlikte otomotiv piyasasının küresel gelişmeleri ve yeni trendleri ele alınırken programa dünya devi otomotiv markaları, kamu kuruluşları, STK’lar ve 30’un üzerinde ülkeden temsilcilerin dâhil olduğu 747 katılımcı yer aldı.
WAC2017; TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Mustafa Ilıcalı’nın konuşmasıyla başladı. IAPMA Iran’dan Maziar Beigloo ve VW National Dealer Network Direktörü Nader V. Aghei, yaptıkları sunum ile İran ve Türkiye’de otomotiv sektörünün geleceğini, yeni yatırım fırsatlarını konuştu. Ardından WAC2017 BPC Plus CEO’su Akin Adamson’ın başkanlığında, Mercedes-Benz Türk CIO’su Gökçe Bezmez, Panasonic Yönetim Direktörü Hakan Kostepen, Grammer System Sırbistan, Bulgaristan ve Rusya Genel Müdürü Pierluigi Ghione ve Surgere Lojistik İnovasyon Başkan Yardımcısı Mike Silvio Global trendler ve teknolojiler panelini gerçekleştirdi.
Konferansın 2’nci oturumu Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner ile başladı. Güner’in ardından kürsüye gelen KUKA Türkiye Ülke Müdürü Kağan Abidin, Endüstri 4.0 ve Robotik’in Endüstri 4.0’daki evrimi hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Konferansın öğle yemeğinden önceki son sunumu için Itelligence’tan Çözüm Grup Yöneticisi Serkan Yıldırım kürsüye geldi.  Yalnızca kadın yöneticilerin katıldığı kahvaltı programında sektörde kadınların gücü konuşuldu.
İkinci günün ilk konusu ise Geleneksele Karşı Yeni Otomotiv Endüstrisi oldu. Günün ilk açık oturumu Danışman, Yazar & Teknoloji Editörü Ekrem Özcan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Orduhan, Farplas Başkanı & F+ Ventures Kurucusu Ahu Serter, TTGV Başkanı & Vestel Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav arasında gerçekleşti. Yıkıcı Teknolojiler bölümünün ilk konuşmacısı TÜBİTAK MAM Başkanı Orkun Hasekioğlu, “Otomotiv Endüstrisinde Geleceğin Teknolojileri: Elektrifikasyon ve Mobilite” isimli bir konuşma gerçekleştirdi. Elektrikli Araç Potansiyeli Üzerinde Global Fikirler panelinde de sektörün geleceği ele alındı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics