Bilişim Dünyası 03 EKİM 2017 / 17:17

Otomotivin devleri İstanbul'da buluşacak

Dünya otomotiv sektörünün devlerinin katılarak sektörün geleceğini şekillendirdiği Dünya Otomotiv Konferansı, 11-12 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Bu yıl dördüncüsü İstanbul Hilton Bosphorus Otel’de düzenlenecek olan Dünya Otomotiv Konferansı'nda iki gün boyunca sektörün geleceği şekillendirilerek, yerli ve yabancı sektör temsilcileriyle birlikte otomotiv piyasasının küresel gelişmeleri ve yeni trendleri ele alınacak.
Etkinliğe beklenen üst düzey yöneticiler ve dünya devi otomotiv markalarının yanı sıra, ilgili Bakanlıklar, kamu kuruluşları ve sektör dernekleri de yerini alacak. Etkinliğin uluslararası ayağında da 40 ülkeden temsilcilerin dahil olduğu 550’ün üzerinde katılımcı bekleniyor.
 
Devler, konferans için bir arada
Konferansın önemli detaylarından biri de bu yıl ilk kez Türkiye’deki 14 otomotiv üreticisi firmanın tamamının etkinliğe çeşitli aşamalarında katılacak olması. Ford Otosan, Toyota, BMC, Otokar, Isuzu, Renault, Karsan, Tofaş, Honda, Hyundai, Daimler, MAN, Temsa, Hattat gibi otomotiv devleri etkinliğe katılım sağlayacak. 
Ayrıca Türk Traktor, Assan Hanil, Bosch, Continental, Aisin, Adient, Hyundai Mobis, Delphi, Valeo, Basf, Autoliv, Cevheri, Hema gibi sektörün önde gelen markalarının da konferansa  katılması bekleniyor.

İran'ın ilgisi yoğun
Etkinliğe yaklaşık 40 ülkeden katılım olması beklenirken, en yoğun ilginin kaynağı ise ambargoların kısmen kalkmasıyla oldukça hareketlenen İran otomotiv piyasası olacak. İran otomotiv sektöründen pek çok karar verici konferans için kayıtlarını şimdiden yaptırmış durumda. Yoğun katılımın Türk-İran ticari ilişkilerine de önemli katkı sağlaması bekleniyor.
Konferans kapsamında ayrıca Amerika, Hindistan, Suudi Arabistan, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, İran, Belçika, Macaristan ve Türkiye'den 50'nin üzerinde uluslararası konuşmacı, global trendlerin Türk otomotiv endüstrisini nasıl etkileyeceği, Endüstri 4.0 kavramı, robotlaşma ile beraber dijitalleşmede Türkiye’nin konumu ve sektöre etkileri gibi otomotiv piyasasının geleceğine yön verecek konular üzerine konuşmalar gerçekleştirecek.
 
Elektrikli araç gündemde   
Konferanslar kapsamında ayrıca, sektörün vizyonu da belirlenmiş olacak. Akıllı ulaşım sistemleri, elektrifikasyon, akıllı hareketlilik sistemleri (mobilite), sürücüsüz araç teknolojileri (autonomous cars) gibi önümüzdeki süreçte hayatımıza girecek olarak teknolojilerin yanı sıra elektrikli araçlar konusu da detaylı olarak işlenecek.
Programın en ilgi çekici etkinliklerinden bir tanesi ise sektörün kadın temsilcileri için düzenlenecek olan kahvaltı programı olacak. Otomotiv sektörünün genelinde erkek temsilcilerin ağırlıkta olması sebebiyle, etkinlik yöneticileri bu yıl kadınlara özel bir kahvaltı etkinliği planladı. Yalnızca kadın yöneticilerin katılacağı kahvaltı programında sektöre ilişkin kadın dokunuşları konuşulacak.
 
Girişimcilere fırsat sunulacak  
Dünya Otomotiv Konferansı kapsamında dünya devi katılımcıların yanı sıra girişimciler de unutulmayacak. Konferans süresince kendilerini ve projelerini tanıtabilmeleri için özel bir platform da hazırlandı. Böylelikle Otomotiv sektörünün geleceğinde önemli rol oynayacak  girişimciler ve öğrenciler ile sektör arasındaki bağın kuvvetlendirilmesi planlanıyor.
Etkinliğin Türkiye’de düzenlenmesi konusunda büyük çaba gösteren  Londra Worldwide Partnerships  Ticari Direktörü Stephany May, “Dünya çapında otomotiv temsilcileri sektörümüzün nabzını tutmak için Türkiye’de olacak. Ekim ayında İstanbul’da olmayı heyecanla bekliyoruz” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics