Bilişim Dünyası 15 OCAK 2012 / 15:14

OT/VT sektörüne özel yeni bir teknik servis adresi

OT/VT sektörüne teknik servis hizmetleri sunmak üzere kurulan Proserv, esnek hizmet yapısıyla büyüyor.

Otomotik Tanıma/Veri Toplama (OT/VT) sektörüne yönelik teknik servis ve proje çözümleri sunan yeni bir şirket doğdu. OT/VT sektörü oyuncularından Mobisis Hizmetler Grubu içinden ayrılarak oluşan Proserv, 16 aylık bir şirket olarak teknik servis hizmetleri alanında sektörün farklı markaları için alternatif  bir servis noktası olarak hizmet veriyor. Proserv Genel Müdürü Osman Ağan, üretici şirketlerin servis noktalarının da hız ve maliyet anlamında çok fazla esneklik sağlayamadığını belirterek, Proserv’in bu manada daha fazla esneklik sunduğunu belirtti. Proserv olarak bir gün ortalaması ile cihazlara teknik destek hizmeti sunduklarını belirten Ağan, “Başlangıcımız Mobisis ekseninde olduğundan Motorola ağırlıklı çözüm sunduğumuz marka idi. Proserv olarak ise Motorola’nın yanı sıra Dolphin, Intermec, Zebra gibi farklı markaların da teknik destek hizmetlerini veriyoruz ve tüm sektörü hedefliyoruz” dedi. Proserv olarak 12 kişilik bir teknik personel ile hizmet verdiklerini belirten Ağan, 2011 yılında yeni bir şirket olarak sistemleri oturtma üzerine odaklandıklarını ifade eden Ağan, şöyle konuştu: ”Bunu da sağladık. Yüzde yüze yakın doğrulukta kayıt tutabiliyoruz, müşterilerle bilgi paylaşımını sağlıyoruz. Web sistemizden bir arayüz verdik. Müşterilerimize verdiğimiz numara ile hizmet durumlarını takip edebiliyorlar. çevrimiçi takip sistemimizi gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
“Referanslarımız artıyor”
Geldikleri noktada Proserv’i bir marka olarak müşterilerde yerleştirme konusunda da  başarılı olduklarını da belirten Ağan, “Mobisis bağlantısı olmayan pek çok projeye destek verdik. Farklı bir değer olarak hizmetlerimizi vermeye devam ediyoruz. Geçen sene Mart ayında Şişecam’ın üç noktasında geniş bir markadaki ürün gamına yerinde teknik  servis verdik. MNG Kargo da Dolphin marka el terminallerine destek verdik. Periyodik bakım anlaşmaları yaptığımız büyük şirketler arasında ise Paşabahçe, Coca Cola, Vestel, Borusan Lojistik, Anadolu Efes gibi şirketler bulunuyor” dedi.

“2012’de farklı alanlarda da hizmet sunacağız”
2012 için de  büyüme hedefleri koyduklarını belirten Ağan, “Periyodik bakım hizmeti ve teknik servis hizmeti veriyoruz. Amacımız bu organizasyonu büyüterek OT/VT’nin yanına yan ürünler koymak. Aynı müşteride iki  farklı ürün grubuna teknik servis verebilmek gibi bir hedefimiz de var. Yeni yılda bu bağlamda yüzde 35 gibi yeni iş hedefi koyduk kendimize. Motorola’nın OT/VT’nin dışına çıkan kurumsal tarafta ürün grubu konusunda da  pazarda yer almak istiyoruz. Motorola’nın noktadan noktaya  haberleşme sistemlerinin Antalya ve Samsun limanlarına kurulumu konusunda biz de  çalıştık. Haberleşme alanında da Mobisis’le birlikte hizmet verdiğimiz farklı noktalar da var. Motorola’nın çok farklı OT/VT’nin dışındaki ama kurumsalda kalan ürün grupları konusunda da hizmet vereceğiz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:854

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics