Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2011 / 14:44

Oytek’ten Toyota bayilerine çevrimiçi açık artırma sistemi

Oytek, farklı sektörlerdeki şirketler için geliştirdiği değişik projelerle yoluna devam ediyor. Şirketin Manheim Türkiye için hayata geçirdiği “On-line Açık Artırma Sistemi” projesiyle Manheim Türkiye üyeleri, Toyota bayilerinin 2. el araçlarını tek tıkla satın alabilecek. Hizmete giren OAA ile ikinci el otomobil alımları ve satımlarında alıcı ve satıcının buluşmasının kolaylaştırılması, bu alım ve satımların kurumsal ve güvenilir bir ortamda yapılması hedefleniyor.
OAA kullanıcıları mekan bağımsız olarak; anında teklif verme ve raporlama ile zamandan ve maliyetten tasarruf sağlarken; aynı zamanda tüm ikinci el bedelleri; kilometre ve ekspertiz bedelleri için de kıyaslama yapabilme olanağına da sahip oluyor. OAA ile yetkili satıcılar ise takasa alınan araca doğru fiyatı verebilme, bu doğrultuda müşteri memnuniyeti sağlama; çevrimiçi sistem ile hızlı ve güvenilir ortamda takas aracı değerlendirme, farklı markalara teklif alarak satma olanağı sağlama ve stoğa kısa yoldan ulaşma gibi farklı birçok yetenek ve avantaja da sahip oluyor.
Oytek CRM ve Veriambarı Grup Yöneticisi İlkay Öztürk; OAA projesi kapsamında yaptıkları çalışmaları hakkında şöyle konuştu: “Borusan Manheim için hazırlamış olduğumuz Online Açık Artırma Sistemi’nde; Manheim üyesi olan tüm otomotiv şirketlerinin www.manheimturkiye.com adresinden On-line Açık Artırma (OAA) yolu ile Toyota bayilerinin ikinci el araçlarına teklif vererek araç satın alabilecekleri bir uygulama geliştirilmiştir.  Bu uygulamayla Manheim bayilerine internet üzerinden ‘bir tıkla araç alma imkanı’ sağlanmıştır. Aynı zamanda daha hızlı satış olanağına ulaşılmış; bayiler de
birçok araç alternatifini bulundukları lokasyonda, ekranları üzerinden inceleyerek görme, teklif verme ve satın alma fırsatına kavuşmuş olmuştur.”

Kaliteli hizmet ve çözümlere devam
Borusan Manheim BT Müdürü Hilali Göktürk Şenel ise, şirket olarak pazarın Türkiye’deki altyapısının kurumsallaşmasını desteklemeye; araç kullanıcılarına dünya standartlarında kaliteyi sunmak için hizmet ve çözümlere imza atmaya devam edeceklerini vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics