Bilişim Dünyası 29 MAYIS 2016 / 11:27

Oyunun kurallarını yapay zeka belirleyecek

Gelecek trendlerini ve teknolojilerini araştıran düşünce kuruluşu GelecekHane'nin düzenleyeceği Dijital 2.0 konferansında, yapay zekanın hayatımızdaki rolü ele alınacak. Konusunda uzman sektör temsilcilerinin sunumlarıyla etkinlikte, “Yapay zekaya ne kadar hazırız?” sorusuna yanıtlar aranırken, büyük tedarikçilerin çalışmaları, girişimcilerin yaklaşımları gerçek hayattan örneklerle paylaşılacak. GelecekHane tarafından 2 Haziran’da Sabancı Center’da gerçekleştirilecek etkinlikte “Kurumlar ne kadar akıllı? Aklın sonu var mı? Daha akıllı olmak ister misiniz?” gibi sorulara yanıt aranacak. Zira etkinlik ile ilgili bilgi veren GelecekHane’nin kurucu ve CEO’su Halil Aksu’nun da belirttiği gibi, yapay zekanın istihdam ve özellikle mavi yakalılar üzerinde büyük etkileri olacak.
Dijital 2.0 buluşması, Halil Aksu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak. Konferansta BİMSA CEO’su Tunç Taşman, GE Dijital Genel Müdürü Uygar Doyuran, SAP Türkiye COO’su Uğur Candan, Etiya CIO’su Ali Durmuş, Teradata Turkey Genel Müdürü Gamze Aydın, HPE Software Satış Yöneticisi Özgür Dumlu, QlikView Turkey CEO’su Ruhver Barengi, Intellium Genel Müdürü Ali Kılıç, Verite Analytics Kurucusu Özgür Özlük, Cogito Labs Kurucusu Samet Kütük, Miletos Kurucusu Berkin Malkoç, Filika Kurucusu Selçuk Artut, Vispera Kurucusu Aytül Erçil ve VisioThink Kurucusu Selim Balcısoy da sunumlarıyla katılımcılarla buluşacak. Detaylar ise gelecekhane.com adresinde yer alıyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN