Bilişim Dünyası 06 MART 2014 / 17:04

Özel bulut devrine hazırız

Özgür bulut çağında NetApp yatay ölçekleme yapabilen yepyeni bir tümleşik depolama sistemi ve sanallaştırma yazılımı sunarak  inovasyonla farklılaşıyor. İşletmeler her geçen gün bulut koşullarını daha fazla benimseyip flash ile hızlandırılmış teknolojilere ve paylaşımlı depolama altyapılarına daha fazla yatırım yaparken, NetApp da en yeni kurumsal depolama sistemlerini ve sanallaştırılmış uygulama seçeneklerini hızlandıran geliştirilmiş yazılımlarını piyasaya sürmeye devam ediyor.Özel ve genel bulut arasında taşınan verilerin yönetimini kolaylaştırmak için NetApp,  yatay ölçeklendirme yapabilen yepyeni bir tümleşik veri depolama platformu sunuyor.

NetApp’ın en güçlü ve özellikleri açısından en zengin kurumsal depolama sistemi olan yatay ölçeklenebilen FAS8000 serisi, karmaşık güncellemeleri ortadan kaldırarak BT yöneticilerinin ihtiyacı olan sadelikte, üstün bir I/O esnekliğine sahip.

FAS 8000'in özellikleri

NetApp V-Serisi, yeni FlexArray sanallaştırma yazılımı sayesinde FAS8000 üzerinde yetkilendirilebiliyor. FlexArray, FAS8000'in farklı veri depolama platformlarının sanallaştırılmasını ve yönetilmesini sağlarken, aynı zamanda yazılım tanımlı depolamaya sağlam bir zemin de hazırlıyor.

Intel mikromimari işlemciye sahip I/O ile optimize edilmiş yeni bir depolama altyapısı, genişletilmiş bellek ve hızlı tepki süresi, üstün bir performans için geliştirilmiş flash desteğine sahip olan FAS8000 Kurumsal Depolama Sistemi yatay ölçekleme yapabilen, tümleşik bir platform. FAS8000, SAN ve NAS işgüçlerinin neredeyse tamamını, yatay ölçeklendirmeli konumlandırmalar için tek bir sistem üzerinden destekleyebilen bir ürün. Yeni depolama sistemi, performansı iki katına çıkarabilme ve daha önceki FAS platformlarının üç katı kadar, daha üstün flash ile hızlandırma yeteneklerine sahip.  

SAN, NAS ve depolama sanallaştırmasını tek bir melez dizi dahilinde sunan ilk kurumsal depolama sistemi olan  FAS8000  yatay ölçeklendirme yapabilen ve clustered Data ONTAP üzerine kurulmuş depolama ortamları için özel olarak tasarlanan NetApp'ın ilk FAS platformu. Clustered Data ONTAP'ın yeni sürümü ise, işletmelerin operasyonlarını yatay olarak ölçeklendirmesine yardımcı oluyor ve verilerini, özel ve genel bulut ortamları arasında herhangi bir aksama olmadan, tutarlı bir biçimde yönetmelerini sağlıyor.

NetApp Türkiye Teknik Müdürü Lütfi Yunusoğlu:

“BT operasyonlarını hizmet sunumunu geliştirecek ve bulut direktiflerini kapsayacak şekilde uyarlayan CIO'lar, paylaşımlı depolama altyapılarının önemini her geçen gün daha iyi anlıyorlar. Flash ile hızlandırıldığı kanıtlanmış NetApp teknolojsi FAS kurumsal depolama sistemleri, tek bir platform üzerinde yatay ölçekleme ve zengin veri yönetimi yeteneklerini barındırıyor. Yeni FAS8000 serisi ve geliştirilmiş yazılım seçenekleri, müşterilerimizin değişen iş ihtiyaçlarına hızla yanıt veriyor. Özgür bulut çağında verilerin kesintisiz olarak taşınabilmesi ve çalışabilmesini, zaman ve para açısından kaynakların daha etkin kullanılmasını sağlıyor." dedi.

 Yeni FlexArray sanallaştırma yazılımı, mevcut depolama sisteminin Data ONTAP tarafından yönetilmesine yardımcı oluyor. Bu da yatırımlarda daha büyük bir geri dönüş sağlarken, mevcut depolamayı da buluta hazır hale getiriyor. Yazılım, aynı zamanda, FAS8000'in üçüncü parti dizileri sanallaştırmasını ve yönetmesini sağlıyor. Kullanıcılara dokuz aylık geri ödeme garantisi de veriyor.

Clustered Data ONTAP'ın yeni 8.2.1 sürümü, işlev durdurmayan operasyonları (NDO) genişleterek CIFS ortamlarında veri güvenliğini ve yönetimini geliştiriyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics